W Stargardzie ma powstać szpital dla osób chorych na COVID-19

0

Pandemia koronawirusa wymaga dostosowania się do nowej rzeczywistości. Dotyczy to również władz samorządowych. Dzięki współpracy i wzajemnemu zrozumieniu tworzone są rozwiązania, które mogą zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców Stargardu i okolic. Ważne, by w tak dynamicznie zmieniających się okolicznościach być przygotowanym na różne scenariusze.

Jedna z ostatnich wideokonferencji prezydenta Rafała Zająca dotyczyła konieczności zwiększenia liczby łóżek dla pacjentów z naszego regionu, którzy chorują na COVID-19 i wymagają intensywniejszej opieki medycznej. W spotkaniu on-line wzięli udział m.in. starosta Iwona Wiśniewska oraz dyrektor stargardzkiego szpitala Krzysztof Kowalczyk. Wspólnie wypracowano propozycję, która zostanie przedstawiona wojewodzie zachodniopomorskiemu. Takie dodatkowe miejsca dla pacjentów z koronawirusem mogą być w szpitalu rehabilitacyjnym przy ul. S. Staszica 16 (fot.). To placówka, w której są odpowiednie warunki do leczenia.

Wiele osób przebywa na obowiązkowej kwarantannie lub ją już przeszło. Taka izolacja nie oznacza jednak braku możliwości spotkania. Z pomocą przychodzą wideokonferencje, dzięki którym prezydent Rafał Zając może na bieżąco kontaktować się ze współpracownikami i podejmować decyzje dotyczące funkcjonowania miasta. Jak podkreśla prezydent, ważne, by sami mieszkańcy troszczyli się wzajemnie o siebie.

– Zachowajmy ostrożność i rozsądek. Dbajmy o siebie i ludzi z naszego otoczenia. Szanujmy się i wszyscy bądźmy dla siebie wsparciem w tym trudnym, niezwyczajnym czasie – mówi.

(r) – za: UM w Stargardzie

fot. Stargardzka.pl/archiwum

Poprzedni artykułWygodnie Kupuj Lokalnie
Następny artykułKoronawirus. Cała Polska w strefie czerwonej


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj