Rusza przebudowa mało bezpiecznego skrzyżowania

0

We wtorek 27 października rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ul. B. Limanowskiego z ul. Wojska Polskiego. W tym miejscu pojawi się wyniesione przejście dla pieszych, które zwiększy bezpieczeństwo osób przechodzących przez jezdnię. W czasie robót kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Trzeba także liczyć się z ewentualnymi utrudnieniami.

Na każdym etapie prac będzie można przejechać prosto ul. Wojska Polskiego. Jednak do ul. M. Konopnickiej i ul. S. Żeromskiego najwygodniej dotrzeć objazdem – ul. A. Struga, ul. S. Okrzei i ul. Brzozową.

Inwestycja najprawdopodobniej zakończy się w grudniu. Do tego czasu kierowcy powinni zachować w tym miejscu szczególną ostrożność i zwracać uwagę na znaki drogowe.

Gdy na przebudowanym skrzyżowaniu ul. B. Limanowskiego i ul. Wojska Polskiego wykonane zostanie wyniesione przejście dla pieszych, kierowcy będą musieli zwolnić przed takimi pasami, co zwiększy bezpieczeństwo przechodniów. Całość uzupełnią nowe latarnie z wysięgnikami, które poprawią widoczność – zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy szybko zapada zmrok.

Na tę inwestycję miasto pozyskało 100 tys. zł dofinansowania z programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułStargardzianka mistrzynią Polski w karate shotokan
Następny artykułRemont nawierzchni na węźle drogowym Kobylanka (Motaniec). Są utrudnienia


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj