Stargardzianka mistrzynią Polski w karate shotokan

0

Stargardzianka, stypendystka Prezydenta Miasta, Julia Pakuła została mistrzynią Polski w karate shotokan – w konkurencji kumite juniorek.

Mistrzostwa Polski Karate Shotokan w konkurencjach kata i kumite odbyły się w Stargardzie. Pomimo panującej w kraju pandemii Covid-19, udział w zawodach wzięli reprezentanci 20 klubów. Na zawody przyjechała krajowa czołówka zawodników. W sumie, w 8 konkurencjach kata i 8 konkurencjach kumite, uczestniczyło 149 zawodników. Dodatkowo odbyła się rywalizacja drużynowa, do której zgłosiło się 15 drużyn.

Celem zorganizowanych mistrzostw jest wyłonienie reprezentacji kraju na przyszłoroczne imprezy międzynarodowe. Niestety, zaplanowane na listopad tego roku Mistrzostwa Europy Karate Shotokan w Moskwie zostały odwołane z uwagi na pandemię COVID -19.

W sobotnich zawodach Stargard reprezentowały 3 zawodniczki Stargardzkiego Stowarzyszenia Karate Shobu-Kan – Julia Pakuła, która zdobyła złoto w konkurencji kumite juniorek i brąz w konkurencji kata juniorek, oraz dwie debiutantki startujące w kategoriach młodziczek – Emilia Momot  i Klaudia Jeremalonek.

Przed dziewczętami kolejne wyzwania, zarówno Julia, jak i Emilia uzyskały kwalifikacje do startu w organizowanych w listopadzie Mistrzostwach Polski w Karate Olimpijskim w Poznaniu.

(r), fot. – materiały prasowe

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

SKOMENTUJ TEKST

Wprowadź swój komentarz!
Wpisz imię