Kazimierza Wielkiego. Na tych pasach jest bezpieczniej

0

Zakończyła się budowa wyniesionego przejścia dla pieszych na ul. Kazimierza Wielkiego. Dzięki specjalnej konstrukcji kierowcy muszą tam zwolnić. Pasy zostały dodatkowo oświetlone, co również wpływa na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg.

Wyniesione przejście powstało przy skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego z ul. Kuśnierzy. Na co dzień tą drogą do pobliskiej szkoły podstawowej chodzi wielu uczniów. Teraz, przechodząc przez pasy, mogą się czuć bezpieczniej.

Najazdy wyniesionego przejścia są wykonane z kostki kamiennej. Piesi przechodzą na drugą stronę po wygodnej, bezfazowej kostce betonowej. Pasy zostały doświetlone. Wartość tej inwestycji to ponad 120 tys. zł.

Wyniesione przejścia dla pieszych są już w kilku miejscach w Stargardzie – m.in. na os. Pyrzyckim, na al. Żołnierza, ul. 11 Listopada, ul. Lotników i na os. Zachód. Następne, jeszcze w tym roku, powstanie u zbiegu ulic B. Limanowskiego i Wojska Polskiego.

W całym mieście doświetlane są też kolejne pasy – m.in. na ul. A. Struga, ul. Portowej, ul. Pierwszej Brygady, ul. Nadbrzeżnej, ul. J. Piłsudskiego, ul. M. Konopnickiej, ul. Niepodległości, ul. Armii Krajowej, ul. B. Krzywoustego, ul. W. Broniewskiego i na al. Żołnierza.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułEFF Integracja Ty i Ja. Życie można zacząć wiele razy
Następny artykułPGE Spójnia Stargard. Nie podołali Astorii


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj