Remont nawierzchni na węźle drogowym Kobylanka (Motaniec). Są utrudnienia

0

Na węźle drogowym Kobylanka (Motaniec) drogi S10 obowiązuje zmiana organizacji ruchu. Ma to związek z remontem nawierzchni węzła. W celu przeprowadzenia robót do poniedziałku 26 października, zostały zamknięte łącznice na węźle, natomiast przejazd wiaduktem nad S10 z Motańca do Kobylanki jest możliwy, ale z utrudnieniami (ruch wahadłowy).

W tym tygodniu planowane są prace związane z remontem łącznic na węźle Stargard Zachód (Lipnik) – będą one dotyczyły łącznic Szczecin-Stargard i Szczecin-Kobylanka.

Kierowcy jadący od strony Szczecina będą mogli zjechać do Kobylanki istniejącym zjazdem w rejonie stacji paliw. Pozostali kierowcy będą musieli skorzystać z objazdów. Wszystkie one prowadzą przez węzeł Stargard Zachód. Także kierowcy jadący do Kobylanki od strony Bydgoszczy będą musieli zjechać na węźle Stargard Zachód. Również wyjazd w kierunku na Szczecin z Kobylanki dla wszystkich pojazdów będzie się odbywał węzłem Stargard Zachód. Ruch lokalny w celu wyjazdu na Szczecin będzie mógł skorzystać z drogi wspomagającej Niedźwiedź-Zdunowo, która została wybudowana w ramach realizacji II jezdni obwodnicy Kobylanki.

– W ostatnich dniach zostały zakończone roboty nawierzchniowe na remontowanej południowej jezdni obwodnicy Kobylanki. Wykonawca przystępuje teraz do wykonywania ostatnich robót bitumicznych związanych z tą inwestycją. Roboty będą obejmować wymianę nawierzchni na łącznicach węzłów Kobylanka i Stargard Zachód, które zostały wykonane przy budowie I jezdni obwodnicy Kobylanki – informuje Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału GDDKiA.

Oddanie do ruchu obwodnicy Kobylanki, jako już drogi dwujezdniowej, planowane jest przed końcem tego roku.

(r)

fot. GDDKiA O/Szczecin

Poprzedni artykułRusza przebudowa mało bezpiecznego skrzyżowania
Następny artykułKoronawirus. W Polsce spadki, w powiecie rekordowy przyrost zakażeń


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj