Łukasz Wilkosz nowym wicestarostą w Zarządzie Powiatu Stargardzkiego

0

Dzisiaj na sesji rady powiatu, która ponownie odbywa się w trybie zdalnym, radni formalnie przyjęli rezygnację Joanny Tomczak z funkcji wicestarosty. W jej miejsce, w tajnym głosowaniu, powołali nowego wicestarostę – Łukasza Wilkosza, który dotąd był dyrektorem Wydziału Audytu i Kontroli w starostwie.

Starosta Iwona Wiśniewska, rekomendując radnym kandydaturę Łukasza Wilkosza na to stanowisko, mówiła, że zdecydowało o tym m.in. jego doświadczenie audytora, w szczególności nadzorującego – w imieniu powiatu – działalność Samodzielnego Publicznego Wielospecjalistycznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Stargardzie. Istotne okazało się również wykształcenie i wiedza, wyniesione z pełnionych poprzednio funkcji, także jako wykładowcy akademickiego poznańskiej Wyższej Szkoły Bankowej i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Kandydat zgłoszony do zarządu powiatu, w ocenie starosty, łączy w sobie niezbędną praktykę z bogatą wiedzą teoretyczną w zakresie audytu, kontroli oraz funkcjonowania organizacji biznesowych, którą umiejętnie przeniósł na grunt działalności jednostek samorządu powiatowego.

W głosowaniu nad kandydaturą Łukasza Wilkosza udział wzięło 22 radnych (na 23 w radzie): 18 było – za, 2 było – przeciw i 2 wstrzymało się od głosu.

bk, fot. – źródło: Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułStrajk Kobiet. Wybór – nie zakaz
Następny artykułKoronawirus. W Polsce rekordy zakażeń i zgonów – wczoraj i dzisiaj. 99 zakażeń w powiecie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj