Druga jezdnia obwodnicy Kobylanki w ciągu drogi S10. Koniec prac bitumicznych

0

Zakończyły się prace bitumiczne przy realizacji drugiej jezdni obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa na drodze ekspresowej S10. Ostatnie prace nawierzchniowe dotyczyły remontu łącznic na węzłach Kobylanka i Stargard Zachód. Do wykonania pozostały roboty wykończeniowe na remontowanej jezdni południowej obwodnicy, w tym między innymi oznakowanie poziome. Roboty przebiegają zgodnie z terminami kontraktowymi i mają się zakończyć do końca listopada tego roku.

W ramach kontraktu realizowanego przez firmę Strabag powstała druga (północna) jezdnia obwodnicy Kobylanki o długości około 6 km, po której obecnie odbywa się ruch pojazdów w dwóch kierunkach. Kontrakt obejmował też budowę drogi wspomagającej Niedźwiedź-Zdunowo o długości 3,2 km, która została udostępniona dla ruchu pod koniec sierpnia tego roku. Powstała również nowa łącznica na węźle Kobylanka, która zastąpi wcześniejszy zjazd na stary przebieg DK10. Końcowe prace, które właśnie dobiegają finału, to kompleksowy remont istniejącej jezdni obwodnicy wraz z łącznicami na dwóch węzłach drogowych.

Realizacja tej inwestycji pozwoli oznakować jako drogę ekspresową cały odcinek DK10 od granicy Szczecina do początku obwodnicy Stargardu (która jest już drogą ekspresową).

Zmiany organizacji ruchu, w ciągu najbliższych tygodni, będą wprowadzane stopniowo. W pierwszym etapie będzie zamknięte skrzyżowanie do miejscowości Niedźwiedź i uruchomiona nowa łącznica relacji Szczecin-Kobylanka, co będzie się wiązało z zamknięciem dotychczasowego zjazdu na stary przebieg DK10 przed węzłem Kobylanka. Końcowym etapem, po zakończeniu prac, będzie uruchomienie przejazdu dwiema jezdniami na obwodnicy.

(r), fot. – źródło: GDDKiA

Poprzedni artykułKoronawirus. Cmentarze zamknięte od 31.10 do 2.11
Następny artykułMimo zamkniętych cmentarzy ruch wokół nich nie zamarł


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj