Koronawirus. Cmentarze zamknięte od 31.10 do 2.11

0

Zgodnie z wytycznymi premiera, prezydent Rafał Zając zdecydował, że w piątek (30.10.) bramy cmentarzy przy ul. T. Kościuszki, na Giżynku i w Kluczewie będą otwarte do północy. Poniżej wszystkie aktualne informacje związane z organizacją ruchu wokół nekropolii, kursowaniu autobusów MPK i pomocy dla handlujących zniczami oraz kwiatami.

W Stargardzie przygotowania do sprawnego i bezpiecznego obchodzenia Dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego zaczynają się kilka miesięcy wcześniej. Dynamicznie zmieniająca się sytuacja wymusiła wdrożenie innych rozwiązań.

Dzisiaj (30.10.) bramy cmentarzy przy ul. T. Kościuszki, na Giżynku i w Kluczewie będą otwarte do północy.

W związku z rządowymi wytycznymi:

– wszystkie cmentarze w Stargardzie będą zamknięte w sobotę, niedzielę i poniedziałek (31.10, 1 i 2.11),

– na trasy nie wyjadą dodatkowe autobusy MPK. Nie będą uruchomione również specjalne linie. W całym mieście (i poza nim) wraca obowiązujący w ciągu roku rozkład jazdy, czyli: w sobotę (31.10.) sobotni, w niedzielę (1.11.) niedzielny, a w poniedziałek (2.11.) – funkcjonujący w dni robocze. W zamian za to od wtorku (3.11.) aż do niedzieli (8.11.) komunikacja będzie kursować według specjalnych rozkładów. Szczegóły są tutaj,

– organizacja ruchu wokół cmentarzy będzie bez zmian. Nie dojdą do skutku zapowiadane wcześniej zamknięcia ul. Kościuszki od strony sklepu Kaufland do skrzyżowania z ul. Spokojną i odcinka ul. Przedwiośnie wzdłuż starego cmentarza komunalnego.

Magistrat apeluje do wszystkich wybierających się na cmentarze, żeby rozłożyli odwiedziny grobów na kilka dni.

Prezydent Rafał Zając ze swoimi współpracownikami zdecydowali, że osoby handlujące zniczami i kwiatami w pobliżu cmentarzy przy ul. Kościuszki, na Giżynku i w Kluczewie będą mogli to robić od wtorku (3.11) aż do niedzieli (8.11), ponosząc tylko 50 proc. ustalonej wcześniej opłaty.

(r) – za: UM w Stargardzie

fot. UM w Stargardzie/archiwum

Poprzedni artykułKoronawirus. Rekordy w Polsce i województwie
Następny artykułDruga jezdnia obwodnicy Kobylanki w ciągu drogi S10. Koniec prac bitumicznych


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj