Metalowa będzie dłuższa o 650 m

0

Rozpoczęły się prace na przedłużeniu ul. Metalowej w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. Nowy odcinek tej ulicy dojdzie do ronda, które łączy drogi wewnętrze w PPNT. To uzupełnienie realizowanej już ogromnej inwestycji. 20 kolejnych hektarów zostanie kompleksowo dozbrojonych.

Modernizowany odcinek ul. Metalowej ma długość około 650 m. W tym miejscu trwa kruszenie płyt betonowych. Nowa droga zostanie wykonana z nawierzchni bitumicznej. Piesi i rowerzyści skorzystają także z chodnika i ciągu pieszo-rowerowego. W ramach tej inwestycji powstanie też zatoka autobusowa oraz pasy zieleni, a całość oświetli 19 latarń. Prace powinny zakończyć się w lipcu 2021 r. Ich wartość to przeszło 3,3 mln zł.

Przebudowa ul. Metalowej jest uzupełnieniem dozbrojenia kolejnych terenów w PPNT. W ramach tej ogromnej inwestycji o wartości ponad 28 mln zł wykonana zostanie kanalizacja deszczowa wraz ze zbiornikami retencyjnymi, sieć wodociągowa i sieć kanalizacji sanitarnej. Powstaną także 3 następne odcinki dróg wewnętrznych o łącznej długości prawie 1,5 km. Wzdłuż nowych ulic będą też chodniki z kostki betonowej i komfortowe ciągi pieszo-rowerowe. Cały teren oświetli prawie 50 lamp z oprawami LED.

Obecnie Park Przemysłowy Nowoczesnych Technologii zajmuje około 850 hektarów. Na co dzień we wszystkich firmach pracuje tam około 4 000 osób.. Dzięki dostosowaniu kolejnych działek dla biznesu w PPNT pojawią się nowe firmy, a co za tym idzie – jeszcze więcej miejsc pracy dla stargardzian.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułBarnima bez przejazdu
Następny artykułBłękitni Stargard. Dostali lanie od GieKSy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj