Siedem wniosków Powiatu Stargardzkiego do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

0

Powiat złożył je do RFIL w ramach programu wsparcia jednostek samorządu terytorialnego, aby przeciwdziałać skutkom COVID- 19. To istotne dla samorządów, które  odczuwają gospodarcze i finansowe skutki postępującej pandemii.

Gminy i powiaty mogą za pośrednictwem wojewodów składać wnioski o dofinansowanie infrastrukturalnych projektów na swoim terenie. Zarząd Powiatu Stargardzkiego zdecydował o przesłaniu siedmiu wniosków. Dotyczą one planowanej przebudowy i remontu dróg powiatowych, a także inwestycji mających wpływ na funkcjonowanie szpitala i placówek oświatowych.

Zarząd Powiatu formalnie ubiega się o dofinansowanie projektu przebudowy drogi powiatowej 1709 Z w miejscowości Sowno, razem z budową ścieżki rowerowej i chodników. To kolejny etap modernizacji drogi na odcinku Stargard-Sowno. Koszt tej części inwestycji oszacowano na blisko 12 mln zł.

Na liście przedsięwzięć zgłoszonych do rządowego funduszu znalazł się również projekt przebudowy drogi 1716 Z na odcinku Stargard-Witkowo-Dolice do granic powiatu. We wniosku ujęto również przebudowę odcinka od skrzyżowania ul. Broniewskiego z ul. Główną do tablicy Stargardu, wraz z przebudową mostu i budową kładki dla pieszych. Prace wyceniono na ogółem 7,5 mln zł.

Ponadto Powiat Stargardzki ubiegać się będzie także o dofinansowanie budowy nowego pawilonu rehabilitacyjnego szpitala w Stargardzie, gdzie świadczone byłyby usługi dla pacjentów, korzystających obecnie z rehabilitacji przy ul. Staszica.

Na liście ujęto również wniosek o dofinansowanie projektu remontu łazienek i kuchni w Bursie Szkolnej, razem z modernizacją wentylacji i utworzeniem izolatki w budynku bursy. Kolejnym zgłoszonym projektem jest planowana termomodernizacja budynku ZS 1 wraz z przebudową boiska oraz modernizacja przyszkolnych boisk „starego ogólniaka” i II LO w Stargardzie.

Podziałem pieniędzy przeznaczonych na dofinansowanie wniosków, zgłoszonych przez samorządy gminne i powiatowe za pośrednictwem wojewodów, zajmuje się Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

(r) – źródło: Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułTestery narkotyków dla stargardzkich policjantów
Następny artykułPGE Spójnia Stargard. Zmazali plamę po Astorii, wygrali u siebie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj