Testery narkotyków dla stargardzkich policjantów

0

W starostwie odbyło się przekazanie 60 sztuk testerów narkotyków Drager DrugCheck 3000, zakupionych dla stargardzkich mundurowych. Urządzenia te pozwalają na sprawdzenie pięciu klas narkotyków jednocześnie. Policjanci będą ich używać podczas kontroli kierujących.

Testery zostały zakupione przez stargardzkie starostwo dzięki dużemu zaangażowaniu Ireny Agaty Łuckiej, przewodniczącej Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Mundurowi otrzymali je z rąk starosty Iwony Wiśniewskiej. Za sprawą tych urządzeń będzie można w prosty i szybki sposób sprawdzić, czy badana osoba nie zażywała narkotyków.

W przekazaniu testerów – poza wyżej wymienionymi – uczestniczyli: wicestarosta Łukasz Wilkosz, insp. Robert Nowak, komendant powiatowy policji w Stargardzie, a także kom. Łukasz Famulski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Stargardzie.

– Skuteczność testerów stargardzcy policjanci będą mieli okazję sprawdzić już niebawem. Z pewnością pozwolą one mundurowym na walkę z kierującymi, którzy wsiadają za kierownicę, będąc pod wpływem narkotyków, przez co stwarzają niebezpieczeństwo na drogach – informuje podkom. Krzysztof Wojsznarowicz z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.

(r)

Poprzedni artykułKoronawirus. W sobotę rekord zakażeń w Polsce, później spadki
Następny artykułSiedem wniosków Powiatu Stargardzkiego do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj