Na rowerze wzdłuż Spokojnej – w przyszłym półroczu

0

Jeszcze w listopadzie ruszą prace przy budowie ścieżki dla rowerzystów równolegle do ul. Spokojnej – na odcinku od ul. T. Kościuszki do ul. J. Bema. Dzięki niej bezpiecznie dojedziemy jednośladem m.in. do drogi rowerowej w kierunku Giżynka, ronda Golczewo, a stamtąd do Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii.​

Wykonawcą prac jest Ben-Bruk ze Stargardu. Firma już podpisała umowę z miastem. Teraz czeka na przekazanie placu budowy.

– Ta inwestycja doskonale uzupełni istniejące już drogi dla cyklistów – mówi prezydent Rafał Zając. – Ścieżka przebiegnie po linii parku. Po modernizacji wiaduktu przy ul. Bogusława IV – pod którym też ma być przejazd dla jednośladów – będzie elementem coraz większej i lepiej połączonej sieci dróg dla osób wybierających przemieszczanie się na rowerze.

Aby budowa ścieżki była możliwa, MPGK uwolniło część terenu bazy przy ul. Spokojnej 6 poprzez rozebranie dotychczasowego ogrodzenia od strony ulicy. Nowe ogrodzenie jest cofnięte w głąb bazy.

Droga rowerowa o długości ok. 660 metrów prowadzić będzie od ronda Żołnierzy Wyklętych do ronda Pionierów Stargardu – m.in. wzdłuż Parku Batorego.

W ramach inwestycji wykonana zostanie ścieżka z nawierzchnią bitumiczną i oświetleniem ledowym (15 słupów). Przebudowane będą chodniki, a jeżdżący autobusami zyskają drugą zatokę. Prace obejmą też korekty krawędzi jezdni w okolicy ronda Pionierów Stargardu i przebudowę sieci elektroenergetycznych i teletechnicznych.

Roboty pochłoną prawie 1 mln zł i mają potrwać do połowy 2021 r. Specjalnie na ten cel miasto pozyskało prawie 85% dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

bk – źródło: UM w Stargardzie

fot.: Bożena Kuszela, UM w Stargardzie

Poprzedni artykułZamiast malowane będzie z kostki
Następny artykuł8 listopada – korekta rozkładu jazdy na kolei


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj