8 listopada – korekta rozkładu jazdy na kolei

0

Dzisiaj, w niedzielę, została wprowadzona ostatnia w tym roku korekta rozkładu jazdy pociągów. Zmiana zapewnia zgodne z rozkładem podróże i umożliwia  realizację inwestycji prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

PKP PLK i przewoźnicy wspólnie opracowali ofertę połączeń dla podróżnych, która będzie obowiązywać od 8 listopada do 12 grudnia.

Na kolejowych szlakach kontynuowane są prace modernizacyjne. Korekta pozwala na przejście prac w kolejne etapy, np. po zakończeniu prac na jednym torze, zaczynają się na sąsiednim.

Szczegółowe informacje na temat aktualnego rozkładu jazdy pociągów są dostępne na stacjach i przystankach, w internecie na portalpasazera.pl, rozkład-pkp.pl oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera i Rozkład-PKP. Również przewoźnicy publikują rozkład jazy na stronach internetowych. Odjazdy i przyjazdy pociągów są wyświetlane także na tablicach oraz infokioskach na stacjach.

W związku z epidemią koronawirusa, w podróży należy zadbać o bezpieczeństwo swoje i współpasażerów. Należy pamiętać o zachowaniu dystansu oraz obowiązku zakrywania ust i nosa.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei patrolują stacje, pociągi i tereny kolejowe oraz dbają o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w trakcie epidemii. Stale dostępny jest całodobowy numer alarmowy SOK: 22 474 00 00.

(r), fot. – źródło: PKP PLK

Poprzedni artykułNa rowerze wzdłuż Spokojnej – w przyszłym półroczu
Następny artykułKoronawirus. Rekordowa sobota: w Polsce, regionie i powiecie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj