Rowerem wzdłuż Staszica. Prace w toku

0

Cykliści się ucieszą, bo szykuje się następna bezpieczna i wygodna ścieżka dla jednośladów. Trwa jej budowa, dzięki temu, że Zarząd Dróg Wojewódzkich zainwestował w ten ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ul. Staszica. Dodatkową korzyścią będzie doświetlenie w tym rejonie 4 przejść dla pieszych.

Nowa ścieżka rowerowa i chodnik są budowane dzięki dobrej współpracy Stargardu z marszałkiem województwa zachodniopomorskiego i ZDW.

Ciąg pieszo-rowerowy z nawierzchni bitumicznej pobiegnie po stronie dawnego Domu Dziecka i obecnego Ośrodka Rehabilitacji. Istotne jest, że ścieżka połączy się z tymi, które zbudowano wcześniej,  jak chociażby w ciągu ul. Warszawskiej, W. Broniewskiego – w kierunku Pyrzyc, ale także z drogami w Parku Jagiellońskim, wzdłuż ul. M. Skłodowskiej-Curie, Gdańskiej i Gdyńskiej.

Bardziej bezpieczni będą też piesi i kierowcy. Nad czterema przejściami dla pieszych pojawią się nowoczesne latarnie. Po zmroku pomogą bez problemu dostrzec osoby wchodzące na pasy.

Cała inwestycja ma kosztować 360 tys. zł i zakończyć się najpóźniej na przełomie tego i przyszłego roku. Roboty wykonuje firma Budpak Paweł Szubert ze Stargardu.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułMasz problemy z dostępnością do świadczeń medycznych? Zgłoś to na infolinii NFZ
Następny artykułJest setka biegaczy, medale czekają


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj