Święto Niepodległości 2020 – inne niż zwykle

0

Odwołane zostały, zaplanowane w Stargardzie, oficjalne obchody 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Prezydent Rafał Zając i starosta Iwona Wiśniewska złożą jednak – w imieniu mieszkańców – kwiaty pod pomnikiem Stargardzianie Ojczyźnie. Ponadto w internecie będzie można zobaczyć koncert „Narodowe śpiewanie”, przygotowany specjalnie na tę okazję przez Stargardzkie Centrum Kultury.

Święto Niepodległości w naszym mieście zawsze miało uroczysty charakter. W tym roku jego obchody w dotychczasowej formule nie mogą się odbyć, ze względu na ograniczenia, które wymusiła pandemia.

Aby okazać pamięć o bardzo ważnym w historii Polski wydarzeniu, 11 listopada (środa) prezydent Rafał Zając i starosta Iwona Wiśniewska, oraz ich współpracownicy, złożą kwiaty pod pomnikiem Stargardzianie Ojczyźnie – w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Zapalone zostaną znicze.

O godz. 11:00 w kolegiacie rozpocznie się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, aby była ona miejscem dogodnym dla rozwoju każdego obywatela.

Trzeba jednak pamiętać o obowiązujących wytycznych. Zgodnie z nimi w nabożeństwach może brać udział jedna osoba na 15 mkw powierzchni kościoła.

Bez wychodzenia z domu o 16:00 będzie można wziąć udział w koncercie „Narodowe śpiewanie”, które specjalnie na tegoroczne święto przygotowało SCK. Przed publicznością zaprezentują się: Grupa De Facto, Tercet Aveira, dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 i Artyści Sceny Art Cafe. W repertuarze najsłynniejsze i najpiękniejsze pieśni niepodległościowe i patriotyczne. Program przygotowała i wyreżyserowała Celina Gładysz. Link do koncertu będzie na stronie SCK, która jest dostępna tutaj.

Dla lubiących ruch odbędzie się – tylko wirtualnie – bieg Stargard dla Niepodległej, organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. W trasę można wyruszyć w dowolnym czasie i miejscu. Obowiązuje jedynie data – do 15.11. (niedziela). Po ukończonej aktywności trzeba przesłać screen’a lub zdjęcie potwierdzające zaliczenie biegu. Dla 100 pierwszych osób, które zapiszą się elektronicznie, OSiR przygotował pamiątkowe medale. Szczegóły są tutaj.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułPGE Spójnia Stargard. Kolejne zwycięstwo pod wodzą nowego trenera
Następny artykułZUS. Wrócił dodatkowy zasiłek opiekuńczy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj