Składowa bez przejazdu pod wiaduktem

0

PKP Polskie Linie Kolejowe SA prowadzą jedną z największych na kolei inwestycję. W ramach przebudowy linii kolejowej Poznań – Szczecin Dąbie miasto zyska cztery nowe wiadukty, pod którymi pojawią się także drogi dla pieszych i rowerzystów. W związku z kolejnym etapem robót inwestor zapowiedział, że od 16 listopada (poniedziałek) przejazd pod wiaduktem na ul. Składowej będzie zamknięty.​

Według zapowiedzi kolei taka sytuacja ma potrwać do połowy przyszłego roku. Kierowcy przez ten czas muszą korzystać z objazdu ulicami: J. Piłsudskiego, M. Konopnickiej, Pierwszej Brygady i Ceglaną.

To niejedyna dolegliwość. Cała inwestycja wiąże się z utrudnieniami komunikacyjnymi dla mieszkańców. W efekcie zyskamy jednak wiele korzyści, np. oczekiwane przejście podziemne, łączące Zintegrowane Centrum Przesiadkowe z dworcem PKP. Z kolei wiadukt nad ul. Składową umożliwi miastu budowę północnej obwodnicy miasta, dzięki której z centrum wyprowadzona zostanie spora część ruchu.

W ramach inwestycji PKP PLK, na trasie Stargard – Szczecin Dąbie wymienionych zostanie 48 km torów i 64 km sieci trakcyjnej. To sprawi, że pociągi pasażerskie będą mogły poruszać się z prędkością do 160km/h. Zdecydowanie szybciej mamy jechać do stolicy naszego województwa, ale także w kierunku Poznania. Perony na stacji w Stargardzie zostaną przebudowane i dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Natomiast miasto wybuduje przy ul. Barnima parking typu Park&Ride na 300 aut. Wszystko to, choć wymaga jeszcze czasu i cierpliwości, wpłynie na komfort przemieszczania się po Stargardzie.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. Maciej Kuszela

Poprzedni artykułInformacje dla zainteresowanych testowaniem w ramach Programu COVID-19
Następny artykułŚwięto Niepodległości 2020. Kwiaty i znicze w imieniu mieszkańców


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj