Pyrzyckie. Łącznik z Broniewskiego otwarty

0

Zakończyła się duża i ważna dla Stargardu inwestycja na os. Pyrzyckim. Kierowcy, ale również piesi i rowerzyści, korzystają już z nowej drogi. Przedłużona ul. Powstańców Warszawy umożliwia bezpośredni wjazd w ul. W. Broniewskiego. W tym miejscu powstało również rondo. Z kolei na skrzyżowaniu ul. Powstańców Warszawy z ul. Miłą kierowcy jeżdżą po nowym minirondzie.

– Całość jest ważna z perspektywy potrzeb obecnych i przyszłych mieszkańców dynamicznie rozwijającego się osiedla Pyrzyckiego. Dzięki nowej drodze zwiększył się potencjał uzbrojonych działek pod zabudowę jednorodzinną i wielorodzinną. Poprawił się również komfort kierowców codziennie wyjeżdżających z osiedla i powracających tam, ale także pieszych – mówi prezydent Rafał Zając.

Nowa jezdnia ma 7 m szerokości i kilometr długości. Oprócz drogi dla zmotoryzowanych, powstały też komfortowe chodniki i ścieżka rowerowa. Całość oświetla rząd energooszczędnych latarń ledowych. Minirondo na skrzyżowaniu ul. Powstańców Warszawy z ul. Miłą ułatwia poruszanie się po wewnętrznych drogach osiedla, a duże rondo – na końcu łącznika – umożliwia wygodny wjazd w ul. W. Broniewskiego.

Wartość inwestycji to prawie 7 mln zł. Na ten cel miasto pozyskało ponad 3,3 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Roboty – przed planowanym terminem – wykonała spółka Strabag. Otwarcie drogi było możliwe po spełnieniu wszystkich wymogów formalnych i uzyskaniu zgody Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułWyniesione przejście nabiera kształtu
Następny artykułPGE Spójnia Stargard. Zatrzymani przez Polski Cukier


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj