SARL nadal pożycza pieniądze

0

Wciąż można składać wnioski o przyznanie tzw. pożyczki płynnościowej. To pomoc na atrakcyjnych warunkach. Do tej pory skorzystało z niej już kilkudziesięciu przedsiębiorców ze Stargardu. Trafiło do nich prawie 5 mln zł. Pieniądze można przeznaczyć na bieżące potrzeby związane z prowadzeniem biznesu. Wsparcie to kierowane jest przede wszystkim dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Dokumenty przyjmuje SARL.

Na pomoc finansową od miasta mogą liczyć te firmy, które nie dostały środków od rządu. Na przykład właściciele przedsiębiorstw funkcjonujących w sektorach szczególnie dotkniętych skutkami epidemii – m.in. w branży usługowej. Firmy powinny prowadzić działalność na terenie województwa zachodniopomorskiego i posiadać zdolność kredytową. Pieniądze powinny być przeznaczone np. na zabezpieczenie płynności finansowej firmy, a także wypłatę wynagrodzeń pracownikom, zakup towarów i finansowanie zobowiązań, które powstały po 1.01.2020 r.

Pożyczkę w wysokości do 25 tys. zł mogą otrzymać podmioty opłacające zryczałtowany podatek dochodowy w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych lub karty podatkowej. Z myślą o pozostałych podmiotach przygotowano wsparcie do 250 tys. zł. Maksymalny okres spłaty pożyczki to 60 miesięcy (5 lat). Przedsiębiorca może ubiegać się o 6-miesieczną karencję w spłacie kapitału pożyczki lub w spłacie kapitału i odsetek – przy założeniu, że nie wydłuży ona maksymalnego okresu spłaty.

Dokumenty do pobrania i szczegółowe informacje można znaleźć tutaj. Wypełnione wnioski należy przesłać na adres e-mail: [email protected].

(r) – za: UM w Stargardzie

fot. UM w Stargardzie/archiwum

Poprzedni artykuł„Pomorze Zachodnie – bezpieczna edukacja”. Sprzęt i materiały sanitarne trafiają już do szkół
Następny artykułAbsolwent ZS nr 2 z nagrodą Kopernikusa


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj