SEFF on the Road STARGARD 2020 – tym razem online

0

Nie będzie tak, jak było w poprzednich latach, ale będzie. Nie w Piwnicy TPS, ale w sieci. Stowarzyszenie OFFicyna, Szczecin Film Festival’20 i Towarzystwo Przyjaciół Stargardu zapraszają na pokaz filmów prezentowanych na SEFF’20 – online.

Osoby zainteresowane obejrzeniem filmów, proszone są o zgłoszenie tego w Centrum Informacji Turystycznej – e-mail: [email protected] lub do Towarzystwa Przyjaciół Stargardu – e-mail: [email protected]. Każda z tych osób otrzyma link i hasło, które umożliwią dostęp do filmów. Będzie je można oglądać od soboty – godz. 18, do poniedziałku – do północy.

Pokazanych zostanie 5 filmów trwających – razem – ponad godzinę.

W ramach SEFF on the Road STARGARD zobaczymy:

  1. „Mój kraj taki piękny” Grzegorz Paprzycki

Portret dokumentalny Polski, w której ścierają się dwie siły reprezentujące zupełnie odmienne światopoglądy. Lewicowa wizja kraju naprzeciw homogenicznej Polski budowanej przez skrajną prawicę. Pośród tych ideologii – ludzie, walczący w imię własnych wartości i zasad. Łączy ich jeden temat sporny – nacjonalizm.

  1. „Coś PIĘKNEGO od Matki Teresy” Mateusz Gołębiewski

Czy Bóg istnieje? Próbując zrozumieć genezę zła, w autobiograficznym dokumencie twórca mierzy się z własnymi słabościami oraz traumami z okresu dzieciństwa.

  1. „Babel” Kasia Zimnoch i Paweł Kleszczewski

Grupa pielgrzymów zamierza dotrzeć na szczyt świętej góry zamieszkałej przez samego Boga. Szybko okazuje się, że podróż nie będzie przebiegać łatwo… Inspiracją do stworzenia wideo był utwór Stefana Lindemanna „Intrada E Danza”.

  1. „Nikt” Dominik Czech

Studium osamotnienia starszego mężczyzny, którego wirówka życia odsiała na margines. Żona, która niestety zmarła, była mu najbliższą osobą na świecie. Nie potrafi sobie z tym dać rady. Chciałby do niej jak najszybciej dołączyć. Wszystko zmienia się za sprawą młodego chłopca, który domaga się zainteresowania i miłości od wiecznie rozdrażnionej matki.

  1. „Restart” Julian Tałandziewicz

Janek ciężko pracował, żeby dotrzeć do miejsca, w którym się znajduje, jednak w przeddzień awansu podejmuje ryzykowną decyzję, która może zmienić jego życie…

Filmy wybrała Małgorzata Frymus ze Stowarzyszenia OFFicyna, współorganizatora festiwalu. Tym razem nie poprowadzi w Piwnicy TPS spotkania z widzami po projekcji filmów. Miejmy nadzieję, że za rok będzie „po staremu”.

Bożena Kuszela

Poprzedni artykułPrzybywa drzew w mieście
Następny artykułŚlubowanie nowo przyjętych policjantów stargardzkiej komendy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj