Zdobądź pieniądze na ekologiczne ogrzewanie

0

Trwa nabór zgłoszeń do Zachodniopomorskiego Programu Antysmogowego. Do tej pory już 50 stargardzian sięgnęło po 7 500 zł dofinansowania na wymianę starych pieców lub podłączenie do sieci ciepłowniczej. Dzięki temu poprawia się jakość powietrza w całym mieście.

Jak informuje magistrat, na mieszkańców czeka jeszcze prawie 150 grantów – każdy o wartości 7 500 zł. Projekt trwa aż do 2023 r. lub do wyczerpania środków. Pieniądze powinny być przeznaczone na likwidację pieców na paliwo stałe. Będzie można je wymienić na bardziej ekologiczne – zasilane paliwem stałym o niskiej emisyjności. Udział w programie to także możliwość otrzymania dofinansowania na podłączenie do sieci ciepłowniczej. Inną opcją może być zainstalowanie ogrzewania gazowego, elektrycznego, olejowego oraz opartego na odnawialnych źródłach energii.

Aby otrzymać grant, nie można rozpocząć inwestycji przed zgłoszeniem do programu i podpisaniem umowy. Kolejny warunek to określenie efektywności energetycznej budynku lub lokalu mieszkalnego – na podstawie świadectwa charakterystyki energetycznej, nie więcej niż EPH+W 150 kWh/m2 rocznie. Dodatkowo nieruchomość musi znajdować się w Stargardzie, a wnioski przyjmowane są tylko od osób fizycznych. Szczegółowe zasady udziału w ZPA są w regulaminie. Pytania można zadawać mailowo: [email protected], [email protected] oraz telefonicznie: 91 578 38 44, 91 578 40 15.

Niezbędne dokumenty są do pobrania tu: https://www.stargard.pl/aktualnosci/zdobadz-pieniadze-na-piec

Znajdują się też w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego, ul. S. Czarnieckiego 17. Wypełniony formularz wraz z załącznikami należy dostarczyć do BOK – osobiście lub pocztą.

(r)

fot. pexels.com

Poprzedni artykułMOPS pomaga już przed zimą
Następny artykułZmarła burmistrz Dobrzan Anna Gibas. Pogrzeb w sobotę [aktualizacja]


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj