Ślubowanie nowo przyjętych policjantów stargardzkiej komendy

0

Wczoraj w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie odbyło się uroczyste ślubowanie 11 nowo przyjętych policjantów. Ślubowania od nowych funkcjonariuszy przyjął komendant powiatowy policji insp. Robert Nowak.

Szef stargardzkich policjantów pogratulował nowym funkcjonariuszom wyboru drogi życiowej i wstąpienia w szeregi policyjnej formacji. Podkreślił, że zobowiązali się oni strzec bezpieczeństwa, służyć obywatelom, a codzienną służbę powinni pełnić godnie i traktować ją z najwyższą powagą.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby musieli przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmowało m.in. testy z wiedzy i sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad, a także przez komisję lekarską.

– Wkrótce nowi policjanci wyjadą na kurs podstawowy, podczas którego będą zdobywać wiedzę m.in. z zakresu znajomości obowiązujących przepisów prawnych i procedur ich stosowania. Poznają psychologiczne aspekty pracy policjanta oraz etyki zawodowej. Wyposażeni w wiedzę i umiejętności wrócą  gotowi do pełnienia służby na terenie naszego powiatu – informuje podkom. Krzysztof Wojsznarowicz z KPP w Stargardzie.

W 2020 roku zachodniopomorski garnizon przyjął już łącznie 247 funkcjonariuszy, w tym 31 policjantów, którzy służbę pełnić będą w stargardzkiej policji. Kolejne przyjęcie do tej służby zaplanowane jest na dzień 30 grudnia 2020 r.

Policja cały czas rekrutuje nowych funkcjonariuszy. Szczegółowe informacje na temat przyjęć do policyjnej formacji – tu: http://www.stargard.policja.gov.pl.

(r), fot. – źródło: KPP

Poprzedni artykułSEFF on the Road STARGARD 2020 – tym razem online
Następny artykułŻłobek będzie zamknięty – przez 2 tygodnie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj