Pomoc dla tych, co pomagają innym

0

Kilka tysięcy masek, rękawiczek, strojów ochronnych i 2 tys. litrów płynów dezynfekcyjnych trafi do m.in. do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i innych podobnych placówek. To zwiększenie bezpieczeństwa tych, którzy na co dzień wspierają najbardziej potrzebujących i – w związku z pandemią koronawirusa – stają przed jeszcze większymi wyzwaniami.

Stargard bierze udział w unijnym projekcie Region Dobrego Wsparcia. W jego ramach miasto pozyskało środki ochrony, które zostaną przeznaczone na wsparcie usług społecznych w całym mieście. To zabezpieczenie m.in. pracowników MOPSu, pomagających stargardzianom także w czasie pandemii. W pakiecie dla naszego miasta znalazło się 1700 masek, 200 półprzyłbic, 2 tys. litrów płynów do dezynfekcji rąk i powierzchni, automatyczne dozowniki, a także bluzy medyczne i 14 tys. rękawiczek. Wszystko zostanie rozdzielone między placówki świadczące usługi społecznie – w zależności od zapotrzebowania.

Miasto cały czas pozyskuje także pieniądze na zakup sprzętu i środków ochrony przed koronawirusem. To dofinansowania m.in. na parownice, ozonatory, zmywarki z funkcją wyparzania, a także płyny do dezynfekcji, środki czyszczące, maseczki i jednorazowe rękawiczki. Całość o wartości prawie 1 mln zł trafia do podstawówek, miejskich przedszkoli, żłobka i Młodzieżowego Domu Kultury. Do szkół przekazano już kilkadziesiąt laptopów i tabletów z dostępem do internetu – ich łączna wartość to prawie 225 tys. zł. Służą uczniom do nauki w domach.

(r) – za: UM w Stargardzie

fot. pexels.com

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Remis i wygrana
Następny artykułKoronawirus. Wciąż bardzo wysokie liczby zgonów


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj