Prawie 200 programistów z całej Polski wzięło udział w 48-godzinnym Hackathonie dla Miast organizowanym przez Polski Fundusz Rozwoju wraz z GovTech Polska w ramach cyklu wydarzeń GovTech Festival.
Jury, w którym zasiadali przedstawiciele PFR, GovTech Polska, samorządowcy oraz eksperci, wyłoniło cztery zwycięskie rozwiązania, które najlepiej odpowiadają na wyzwania czterech miast: Chełma, Stargardu, Świdnika i Zduńskiej Woli.
Zwycięskie zespoły otrzymały 30 tys. zł oraz możliwość przetestowania i wdrożenia swojego rozwiązania w wybranym samorządzie.
– Zespół Klamp za stworzenie “Systemu Zarządzania Odpadami (SZO)” – zintegrowanego systemu łączącego w jednym miejscu dane pochodzące m.in. z sanepidu, Urzędu Miasta czy firm odbierających odpady, dla wyzwania z zakresu bezpiecznej segregacji odpadów w Chełmie.
– Zespół Smart Team za stworzenie strony internetowej znani-lokalnie.pl wraz z aplikacją dla wyzwania z zakresu generatora lokalnego biznesu w Stargardzie.
– Zespół AiRonmen za stworzenie “Agregatora mobilności mieszkańców”– platformy integrującej informacje o mobilności mieszkańców z wielu źródeł danych np. kamery, ZTM, GUS dla wyzwania z zakresu mobilności w Świdniku.
– Zespół GBX Soft za stworzenia intuicyjnego narzędzia informatycznego Stop Smog, pozwalającego obliczyć i porównać koszty wymiany starego pieca na nowy system ogrzewania. Dotyczy to wyzwania z zakresu energetycznej transformacji miasta w Zduńskiej Woli.
Podczas weekendowego wydarzenia, w którym wzięło udział ponad 45 zespołów programistów, wszyscy uczestnicy mieli możliwość konsultacji swoich pomysłów zarówno z mentorami, jak i samorządowcami. Dodatkowo mogli wziąć udział w szkoleniach, jak również w różnego rodzaju aktywnościach fizycznych. Bardzo duża liczba zgłoszeń ze strony miast i programistów pokazuje, że organizacja takich wydarzeń cieszy się dużą popularnością.
(r) – źródło: pfrdlamiast.pl/hackathon
Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!