Imprezowali, dewastując Bobrową Polanę. Trzeba było po nich posprzątać

0

Obowiązujące od wielu miesięcy obostrzenia stanu epidemii doprowadziły do odwołania wszystkich imprez m.in. także tych organizowanych w plenerze. Z tego też powodu Centrum Edukacji Ekologicznej na Bobrowej Polanie niemal przez cały rok pozostaje puste. Lecz okazuje się, że nie dla wszystkich.

Zamiast plenerowych imprez o charakterze ekologicznym, na Bobrowej Polanie odbywają się nieformalne „spotkania towarzyskie”, suto zakrapiane alkoholem. Efekt? Śmieci, zdewastowane urządzenia rekreacyjne i miejsca po rozpalanych na dziko ogniskach.

Sytuacja powtarza się rok w rok. Brakuje już odpowiednio cenzuralnych słów, by opisać zachowania „biesiadników”, którzy w ostatnim czasie urządzali tam swoje libacje. Miejsce, gdzie od kilku już lat działa Centrum Edukacji Ekologicznej, które wspólnie z Powiatem Stargardzkim organizuje m.in. pikniki ekologiczne, zostało zdewastowane i zaśmiecone.

Porozwalane śmieci, walające się butelki oraz puszki, zdewastowane urządzenia służące do wypoczynku i edukacji – taki stan zostawili po sobie nieznani wandale. Rozryte miejsca polany świadczą o „dobrej zabawie” towarzystwa, które zjechało tu kilkoma autami.

Cały bałagan trzeba było posprzątać. Wzięły się za to ekipy Zespołu Szkół nr 1, odpowiadające za prace porządkowe i konserwacyjne Bobrowej Polany, oddanej w użytkowanie Powiatowi Stargardzkiemu. Zebrano kilka worków śmieci, puszek i butelek. Udało się także dokonać prowizorycznych napraw zniszczeń  wiaty oraz drewnianych elementów małej architektury. Ślady dewastacji są jednak nadal widoczne.

Pracownicy Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego zastanawiają się nad skutecznym ograniczeniem kolejnych przypadków pijackich burd i zniszczeń na Bobrowej Polanie. Chodzi o to, by ukrócić podobne zachowania wandali „wzmocnionych” alkoholem. Dobrze byłoby, gdyby udało się poznać ich imiona, nazwiska lub choćby rejestracje samochodów, którymi rozjeżdżają użytek ekologiczny w okolicach Żarowa.

(r) – źródło: Starostwo w Stargardzie

fot. Dagmara Ładniak/Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułJesienne porządki na drogach powiatu
Następny artykułTym razem więcej niż 100 metrów. Trwa remont kilku alei na cmentarzu przy Kościuszki


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj