Jesienne porządki na drogach powiatu

0

Ekipy drogowców Zarządu Dróg Powiatowych prowadzą doraźne remonty i prace porządkowe na drogach powiatu stargardzkiego. Obok większych przedsięwzięć, zrealizowanych w ostatnim czasie, istotne są również codzienne, drobne prace w wybranych miejscach rozległej sieci dróg powiatowych.

Służby drogowe Oddziału Dróg Powiatowych w Chociwlu naprawiły zniszczony odcinek chodnika wzdłuż ul. Kossaka w Stargardzie. Oczyściły również nawierzchnię drogi powiatowej w miejscowości Storkowo, a ponadto wymieniły tam zniszczony drogowskaz na krzyżówce dróg w stronę Studnicy.

Drogowcy wykonali także drobne prace na odcinku drogi powiatowej 1709 Z w Sownie. Trwają tu również roboty związane z rozgraniczeniem działek, sąsiadujących z pasem drogowym, przed planowanym kolejnym etapem przebudowy tej drogi. Chodzi przede wszystkim o poszerzenie terenu, które umożliwi wytyczenie nowego chodnika i ścieżki rowerowej w Sownie. Związane jest to z przestawieniem ogrodzeń 48 prywatnych posesji, graniczących bezpośrednio z pasem drogi. Powiat Stargardzki ubiega się o dofinansowanie tej przebudowy z Funduszu Wsparcia Inwestycji Lokalnych.

W ramach drobnych prac, drogowcy czyszczą również znaki, jak ten w Żarowie, oraz uzupełniają ubytki w znakach drogowych na odcinku drogi z Ognicy do Szadzka. Niestety, dość często dochodzi do przypadków dewastacji lub kradzieży znaków, co bezpośrednio zagraża bezpieczeństwu ruchu.

(r), fot. – źródło: Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułSpołecznicy 2020 nagrodzeni
Następny artykułImprezowali, dewastując Bobrową Polanę. Trzeba było po nich posprzątać


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj