Tym razem więcej niż 100 metrów. Trwa remont kilku alei na cmentarzu przy Kościuszki

0

Jak co roku o tej porze, prowadzony jest remont alejek na cmentarzu przy ul. T. Kościuszki. Już niedługo chodzenie po nekropolii będzie bardziej komfortowe. W ramach remontu nowa, wygodna nawierzchnia z kostki betonowej pojawi się na całej długości alei głównej.

W ubiegłym roku kostkę położono na 100 m tego ciągu (podobnie było w poprzednich latach). Nasadzono również drzewa.

W tym roku częściowo wyremontowane zostaną także alejki nr 3 i 4 – na końcu cmentarza. Z kolei w lutym zakończą się prace na całej długości alei nr 2. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wiosną stargardzianie będą mogli korzystać z 3700 mkw. odnowionych alejek na tym cmentarzu.

Wartość prac to 616 tys. zł. Inwestycję prowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Wykonawcą jest firma Ben-Bruk ze Stargardu.

W naszym mieście są dwie duże nekropolie, na których łącznie spoczywa ok. 35 tys. osób. Pierwszy cmentarz został założony na początku XX wieku przy obecnej ul. T. Kościuszki, a niemalże 100 lat później przy ul. Spokojnej/Giżynek powstał kolejny – nowy cmentarz. W październiku 2019 r. radni miejscy zdecydowali, że w przyszłości może on być powiększony o ponad 10 hektarów.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot.: Bożena Kuszela, UM w Stargardzie

Poprzedni artykułImprezowali, dewastując Bobrową Polanę. Trzeba było po nich posprzątać
Następny artykułLepiej oświetlone pasy także na Lotnisku


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj