Zaduszki Jazzowe – koncert online. Wspomną Tych, którzy już odeszli [aktualizacja]

1

W tym roku – z powodu pandemii – nie będzie Jesiennego Jazzu, organizowanego co roku przez Powiat Stargardzki. Ale będzie koncert w sieci, który na 30 listopada przygotowują stargardzcy muzycy – na przekór obostrzeniom i trudnościom.

Wirtualne Zaduszki Jazzowe organizują Stowarzyszenie B-moll i Młodzieżowy Dom Kultury we współpracy z wieloma twórcami przedsięwzięć kulturalnych w mieście. Wydarzenie swoim patronatem objęła starosta stargardzki Iwona Wiśniewska.

Koncertem tym stargardzcy artyści chcą upamiętnić osoby, tworzące przez lata stargardzką kulturę, które już od nas odeszły – na zawsze. Ich twarze pojawiać się będą na ekranie.

W ramach wirtualnych Zaduszek zobaczymy i usłyszymy: Aleksandrę Krysian, Katarzynę Turską i Dorotę Witkowską, a także Erykę Wielebę i Artura Słowika. Wystąpią również: Maciej Dura-Pomarański, Piotr Korzeniowski i Wojciech Gurak.

Zaprezentuje się również formacja Funk Material w składzie: Krzysztof Kuśmierek, Przemek Wieleba, Kamil Żuchowski, Radosław Dziakowicz i Krzysztof „Drwal” Rozesłański. Usłyszymy także grupę The Gamones. Muzyczny projekt tworzą też: Anna Blejder, Arkadiusz Rybij, Dariusz Stopczyński, Grzegorz Jarecki oraz Maciej Niedzielski.

Za oprawę dźwiękową, wizyjną i muzyczną wirtualnego wydarzenia odpowiadają Pracownia Fotograficzna MDK z Waldemarem Jaszczakiem na czele, wespół z Adrianem Barczakiem – filarem Pracowni Dźwięku MDK przy Portowej.

Przedsięwzięcie wspierają partnerzy – Powiat Stargardzki i Towarzystwo Przyjaciół Stargardu, w Piwnicy którego odbywały się próby koncertu. Dzisiaj 28.11. w MDK jest jego nagranie.

Zaduszki Jazzowe są także możliwe dzięki wsparciu udzielonemu przez Stargardzką Izbę Gospodarczą, komunalne spółki PEC i MPGK oraz Fundację Pro Academy.

Zaduszkowe Jam Session na kanale you tube rozpocznie się w poniedziałek 30 listopada o godz. 19.

(r) – źródło: Starostwo w Stargardzie

fot. – źródło: www.facebook.com/stowarzyszeniebmoll

Aktualizacja:

Informacja dla tych, co nie mieli możliwości uczestniczenia w premierze Zaduszek Jazzowych – koncert jest nadal dostępny pod linkiem: https://youtu.be/v5JKyLDeKzk

Poprzedni artykułDobrze życzą Stargardowi [publikacja życzeń]
Następny artykułZmiana na stanowisku wojewody zachodniopomorskiego


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj