Zmiana na stanowisku wojewody zachodniopomorskiego

0

Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, podziękował dzisiaj wojewodzie zachodniopomorskiemu Tomaszowi Hincowi za pełnienie tej funkcji. Powołanie wręczył nowemu wojewodzie – Zbigniewowi Boguckiemu, który pracę rozpocznie w poniedziałek 30 listopada – czytamy na stronie ZUW w Szczecinie.

Zbigniew Bogucki jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Szczecińskim. Z zawodu jest adwokatem. Pracował w zachodniopomorskim oddziale wojewódzkim NFZ. Do 2012 r. był prokuratorem. Później założył własną kancelarię adwokacką. Do momentu objęcia funkcji wojewody był również radnym Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

– Dziękuję panu premierowi za zaufanie, którym zostałem obdarzony; to dla mnie honor i godność – podkreślił nowy wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. – Jednocześnie czuję olbrzymią odpowiedzialność, która od poniedziałku będzie na mnie spoczywać za losy 1,7 mln mieszkańców naszego województwa w tym szczególnie trudnym czasie walki, którą wszyscy toczymy z pandemią. Obejmując urząd wojewody zachodniopomorskiego, wiem, że stanowiska oraz funkcje przemijają, a powierzone są nam, by dbać o dobro Rzeczypospolitej i jej mieszkańców, w tym wypadku szczególnie Pomorza Zachodniego. To będzie dla mnie najwyższym nakazem.

Żegnając się z urzędem wojewoda Tomasz Hinc powiedział: – Dziękuję za możliwość sprawowania zaszczytnej funkcji wojewody przez 1000 dni. Powierzone mi zadania przedstawiciela rządu w terenie starałem się wypełniać jak najlepiej, a w codziennej pracy – dbać o rozwój województwa, poprawę jakości życia mieszkańców, ich bezpieczeństwo oraz pomyślność. Dziękuję wszystkim, którzy mnie w tej pracy wspierali. Mojemu następcy życzę powodzenia i wytrwałości, bo wiem, jak ciężka praca go czeka.

Wojewoda Tomasz Hinc swoje obowiązki pełnił od 5 marca 2018 r. Pracę w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim kończy jutro 29 listopada.

Tomasz Hinc, decyzją Rady Nadzorczej Grupy Azoty SA, został powołany na prezesa zarządu tej spółki – od 1 grudnia 2020 r.

(r), fot. – źródło: www.szczecin.uw.gov.pl

(zdjęcie czołówkowe: od prawej – ustępujący wojewoda Tomasz Hinc, od lewej – nowy wojewoda Zbigniew Bogucki)

Poprzedni artykułZaduszki Jazzowe – koncert online. Wspomną Tych, którzy już odeszli [aktualizacja]
Następny artykułDwie jezdnie obwodnicy nadmiedwiańskiej w ciągu S10 już dostępne dla kierowców


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj