MOPS wspiera seniorów. Pomoc w trzech krokach

0

22 505 11 11 – to numer ogólnopolskiej infolinii pomocy dla osób w wieku 70 i więcej lat. Seniorzy mogą zgłaszać potrzebę np. zrobienia zakupów albo opłacenia rachunków. Wszystko po to, by podczas pandemii koronawirusa osoby starsze dla własnego bezpieczeństwa zostały w domach. W załatwieniu codziennych spraw pomagają pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz wolontariusze.

Aby zgłosić się po pomoc, wystarczy zadzwonić pod nr 22 505 11 11. Można również wskazać osobę, np. sąsiada, który potrzebuje takiego wsparcia. Operatorzy ogólnopolskiej linii skontaktują się ze stargardzkim MOPS i przekażą wszystkie informacje. Potem pracownicy socjalni dotrą z pomocą do potrzebujących seniorów z naszego miasta.

Do Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów wciąż mogą zgłaszać się wolontariusze – telefonicznie lub rejestrując się na stronie www.wspierajseniora.pl. W Stargardzie taka pomoc została wprowadzona już na początku pandemii koronawirusa. W załatwieniu codziennych spraw starszym, samotnym mieszkańcom pomagają pracownicy MOPS, strażnicy miejscy, harcerze i wolontariusze z Centrum Otwarte Drzwi.

(r) – za: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułZłota Paulina w przełajach – prowadziła od początku
Następny artykułMPK. Kupno biletów u kierowców – wstrzymane


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj