Stargard. Sprzęt gotowy na zimę

0

Choć jesień w tym roku jest łagodna, już od początku listopada pługopiaskarki i pojazdy do oczyszczania chodników są w pełnej gotowości do pracy. W każdej chwili sprzęt może wyjechać na ulice. W razie opadów śniegu i oblodzenia zadbane będą także ścieżki w parkach.

Przygotowania do zimy prowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, a całość koordynuje Zarząd Usług Komunalnych. Do dyspozycji służb są 4 solarko-piaskarki z możliwością nałożenia pługów, a także 3 zamiatarki z opcją zamontowania szczotek. Jeden wyjazd solarek i spycharko-pługów na ulice miasta to koszt ok. 18,5 tys. zł. Dodatkowo zarówno straż miejska, policja, jak i straż pożarna są w kontakcie z MPGK, gdzie mogą zgłaszać konieczność uprzątnięcia konkretnego miejsca.

W Stargardzie ulice przypisane są do trzech kategorii utrzymania – w zależności od ich znaczenia w układzie komunikacyjnym miasta. Przynależność do konkretnej kategorii decyduje o kolejności oczyszczania. Z ulic i chodników usuwany jest zarówno śnieg, lód, jak i błoto pośniegowe. Także alejki i ścieżki w parkach i na terenach zielonych są oczyszczane i posypywane piaskiem.

Sprzęt pozostaje w gotowości do końca marca – lub dłużej, jeżeli nadal będą opady śniegu lub mrozy. Warto też pamiętać, że za stan chodników i jezdni odpowiadają właściciele lub zarządcy poszczególnych dróg. W przypadku zaniedbania tego obowiązku straż miejska może nałożyć na te osoby mandat.

(r) – za: UM w Stargardzie

fot. UM w Stargardzie/archiwum

Poprzedni artykułKup na mikołajki bezterminowy bilet do kina SCK
Następny artykułBędzie wahadło na Bogusława IV


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj