Wesprzyjmy chorych na COVID-19 w szpitalu, podarujmy im artykuły higieniczne

0

Szampon, żel pod prysznic, pasta do zębów – tak niewiele potrzeba, by wesprzeć pacjentów zmagających się z koronawirusem. Zestawy higieniczne są przekazywane chorym w szpitalu. Kosmetyki można zostawiać w Stargardzkim Centrum Kultury lub bezpośrednio przekazać inicjatorkom akcji – radnej Rady Miejskiej Monice Kieliszak i Monice Sucholas.

Często zdarza się, że osoby chore na COVID-19 trafiają do szpitala nagle, bez wcześniejszego przygotowania. Jeżeli dodatkowo ich najbliżsi zostają objęci kwarantanną, nie mogą dostarczyć pacjentom najpotrzebniejszych artykułów. Stąd powstał pomysł zbiórki. Zdaniem organizatorek, w skład takiego podstawowego zestawu powinny wejść: szampon do włosów, żel pod prysznic, pasta i szczoteczka do zębów, krem, jednorazowa maszynka i żel do golenia, chusteczki higieniczne i woda mineralna – najlepiej w butelce z tzw. dziubkiem.

Artykuły higieniczne można zostawiać w holu budynku SCK (od poniedziałku do piątku 8:00-18:00) albo dostarczyć do Szyciowego Zakątka w Galerii Starówka (od poniedziałku do piątku 12:00-18:00, w soboty 10:00-14:00). Inna opcja to bezpośredni kontakt z pomysłodawczyniami – Moniką Kieliszak i Moniką Sucholas lub za pośrednictwem Facebooka.

(r)

Poprzedni artykuł5 lat przywróconej nazwy STARGARD. Jest wygodnie i godnie
Następny artykułCeramiczna szopka w magistracie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj