Węzeł drogowy Szczecin Kijewo. Można jechać – nowy wiadukt uruchomiony

0

Na przebudowywanym węźle drogowym Szczecin Kijewo, łączącym autostradę A6 i DK10, został uruchomiony przejazd nowym wiaduktem dla jezdni w stronę Szczecina. Kierowcy przez najbliższy tydzień muszą się jeszcze liczyć z dodatkowymi zawężeniami w związku z likwidacją elementów poprzedniej organizacji ruchu.

Do wiosny przyszłego roku, gdy powinny rozpocząć się roboty w ramach trzeciego etapu przebudowy węzła, ruch będzie się odbywać w stronę Stargardu po starym wiadukcie, natomiast w stronę Szczecina już nowym obiektem.

Nowy wiadukt wraz z jezdnią

Dokończenie robót przy przebudowie węzła drogowego Szczecin Kijewo – po tym, jak z powodu przerwania robót GDDKiA musiała odstąpić od umowy z poprzednim wykonawcą, zostało podzielone na trzy etapy. Pierwszy etap obejmował dokończenie budowy nowego wiaduktu dla jezdni w stronę Szczecina, natomiast drugi, realizowany równolegle, etap – wykonanie jezdni DK10 prowadzącej do tego wiaduktu wraz z łącznicami relacji Stargard -Świnoujście i Świnoujście – Szczecin. Kolejni wykonawcy ruszyli z robotami w czerwcu tego roku. Nowe łącznice funkcjonują już od września i października. W listopadzie odbyły się próbne obciążenia nowego wiaduktu.

Wielokrotne zmiany organizacji ruchu

– Przełożenie ruchu w stronę Stargardu na nowy wiadukt nie oznacza końca prac. Przez najbliższy tydzień będą likwidowane elementy poprzedniej organizacji ruchu. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, gdyż organizacja ruchu będzie się wielokrotnie zmieniać w miarę postępu prac. Będzie prowadzona likwidacja tymczasowych połączeń jezdni (przewiązek) wraz z najazdami, dokończona zostanie nawierzchnia przed skrzyżowaniem z ulicą Kurzą i Niedźwiedzią – informuje Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału GDDKiA. – Na jezdni w stronę Stargardu, gdzie do tej pory odbywał się ruch dwukierunkowy, zostanie dostosowane oznakowanie poziome i zlikwidowany separator rozdzielający kierunku ruchu. Wykonawca dopiero po uruchomieniu nowego wiaduktu będzie mógł również przystąpić do dokończenia końcowego fragmentu ekranu akustycznego przed skrzyżowaniem z ulicami Kurzą i Niedźwiedzią.

Kolejne prace na wiosnę

Obecnie trwa przetarg na ostatni, trzeci etap prac na węźle. W listopadzie poznaliśmy oferty wykonawców, które obecnie są sprawdzane. Roboty obejmą przede wszystkim wykonanie nowego wiaduktu węzła na jezdni DK10 w stronę Stargardu, przebudowę jezdni autostrady A6 oraz pozostałych do wykonania łącznic i jezdni zbiorczo-rozprowadzających w ciągu autostrady A6. Będzie to komplet prac niezbędnych do zakończenia przebudowy węzła. Rozpoczęcia robót dla tego etapu prac można spodziewać się na wiosnę przyszłego roku.

(r)

fot., mapka – GDDKiA O/Szczecin

Poprzedni artykułMniej covidowych łóżek w stargardzkim szpitalu
Następny artykułPGE Spójnia Stargard. Pękła „setka” – dla naszych


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj