Docenią twórców kultury

0

Trwa nabór wniosków o przyznanie nagród Prezydenta Miasta dla stargardzkich artystów, twórców i kreatorów kultury za rok 2020 r. Kolejne wyróżnienie – tytuł Mecenasa Kultury mogą otrzymać podmioty gospodarcze i osoby prywatne, które wspierają organizację wydarzeń artystycznych. Cały czas można też zgłaszać uzdolnione dzieci oraz młodzież – mają szansę na zdobycie stypendium.

Jak informuje magistrat, zgłoszenia młodych artystów, twórców, kreatorów i ambasadorów kultury są przyjmowane do 31 stycznia 2021 r. (niedziela). Również do końca stycznia można składać wnioski o przyznanie nagród okolicznościowych – za całokształt pracy artystycznej lub jubileusz oraz wyróżnienia wydarzenia kulturalnego roku.

Stypendia są adresowane do uzdolnionych stargardzian poniżej 26 lat. Takie osoby powinny mieszkać lub kształcić się artystycznie w Stargardzie, a także posiadać udokumentowane osiągnięcia w reprezentowanej przez siebie dziedzinie sztuki. Ważne, by uczestniczyły w życiu kulturalnym miasta. Wnioski o stypendia artystyczne można składać także do 31.01. (niedziela). Jest to wsparcie finansowe w wysokości od 250 zł brutto do 550 zł brutto miesięcznie przez rok – jego wysokość określa się na podstawie rangi osiągnięć kandydata.

Nagrody i stypendia są przyznawane z inicjatywy Prezydenta Miasta lub na wniosek m.in. 30 mieszkańców Stargardu, Młodzieżowego Zespołu Doradczego, placówek oświatowych, instytucji, stowarzyszeń i fundacji. Szczegóły są w regulaminie, który można znaleźć tutaj.

Do 31 grudnia br. (czwartek) można składać wnioski o przyznanie tytułu Mecenasa Kultury. To uhonorowanie osób fizycznych i prawnych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej za znaczące wsparcie działalności artystycznej i kulturalnej, w tym także organizacji wydarzeń kulturalnych oraz działalności na rzecz ochrony zabytków i opieki nad zabytkami, prowadzonej na terenie Stargardu. Tytuł Mecenasa przyznaje Prezydent Miasta z własnej inicjatywy albo na wniosek instytucji i placówek kultury, związków lub stowarzyszeń twórczych i kulturalnych oraz środowisk artystycznych, szkół artystycznych oraz placówek oświatowo-wychowawczych. Szczegóły tutaj.

Zgłoszenia należy przesłać pocztą lub dostarczyć do Biura Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego, ul. S. Czarnieckiego 17. Wszystkie niezbędne dokumenty można pobrać ze strony www.stargard.pl.

(r)

Poprzedni artykułPGE Spójnia Stargard. Pękła „setka” – dla naszych
Następny artykułNowy sprzęt dla szpitala w Stargardzie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj