Nowy sprzęt dla szpitala w Stargardzie

0

Kwotę blisko 100 tys. zł z powiatowego budżetu otrzymał Samodzielny Publiczny Wielospecjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Stargardzie. Dzięki temu wsparciu SPWZOZ kupił aparaturę i sprzęt medyczny, niezbędny w leczeniu szpitalnym, ambulatoryjnym oraz w działalności pracowni rehabilitacji.

Przyznana dotacja umożliwiła zakup dwóch łóżek porodowych, wózków reanimacyjnych oraz sprzętu, który wzmocni funkcjonowanie Oddziału Rehabilitacji: urządzenie do elektroterapii z aparatem podciśnieniowym oraz aparat do terapii ultradźwiękowej, wyposażony w dwa rodzaje głowic – obsługową i bezobsługową.

Pierwsze z urządzeń służy do zabiegów elektroterapii i fizjoterapii. Jego konstrukcja umożliwia jednoczesną obsługę dwóch pacjentów korzystających z zabiegu. W pamięci aparatu można zapisać bazę danych pacjentów, co ułatwia procedurę ich leczenia na podstawie historii przeprowadzonych terapii z wykorzystaniem tego urządzenia.

Kolejny aparat, służący do terapii ultradźwiękowej, może znaleźć szerokie zastosowanie w rehabilitacji, ginekologii oraz ortopedii. Ułatwieniem dla użytkowników jest – wbudowana w pamięci urządzenia – encyklopedia terapeutyczna wspomagająca pracę terapeutów, szczególnie tych, którzy mają okazję korzystać z aparatu po raz pierwszy.

Oba urządzenia należą do rodziny profesjonalnych aparatów wykorzystywanych w fizjoterapii. Zapewnią też pacjentom Oddziału Rehabilitacji szerszy dostęp do świadczonych usług, usprawniając proces ich leczenia i diagnostyki.

(r), fot. – źródło: Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułDocenią twórców kultury
Następny artykułZwycięzców. Piesi mają wygodniej


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj