Rowerem wzdłuż Spokojnej. Ścieżka już w budowie

0

Ruszyły prace przy budowie ścieżki dla jednośladów wzdłuż ul. Spokojnej – na odcinku od ul. T. Kościuszki do ul. J. Bema. Wykonawca zaczął od prac ziemnych w Parku Batorego. Robione jest korytowanie. Dzięki nowej drodze rowerzyści bezpiecznie i wygodnie dojadą do Giżynka, ronda Golczewo, a stamtąd do parku przemysłowego.

Ścieżka będzie mieć ok. 660 m długości. Rowerzyści pojadą tamtędy po komfortowej nawierzchni bitumicznej, a całość oświetlą dodatkowe latarnie (15 słupów).

W ramach inwestycji przebudowane zostaną chodniki, pojawi się druga zatoka dla autobusów, będą korekty krawędzi jezdni w okolicy ronda Pionierów Stargardu i nastąpi przebudowa sieci elektroenergetycznych i teletechnicznych.

Wartość prac to prawie 1 mln zł. Na ten cel miasto pozyskało niemal 85% dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Budowa ścieżki powinna zakończyć się w połowie przyszłego roku.

W Stargardzie wciąż rozwija się sieć dróg rowerowych. W granicach miasta cykliści korzystają już z przeszło 28 km tras. Dodając do tego ścieżki innych zarządców, zyskują łącznie prawie 40 km. W planach są już następne inwestycje, dzięki którym bezpiecznie i komfortowo przejedziemy na rowerze w kolejne rejony miasta. Do 2023 r. ma powstać ścieżka wzdłuż ul. Nasiennej – od skrzyżowania z ul. Cieplną do skrzyżowania z ul. Stralsundzką. Drogę dla jednośladów na os. Pyrzyckim uzupełni ścieżka wzdłuż ul. Armii Krajowej – od skrzyżowania z ul. J. Twardowskiego do skrzyżowania z ul. W. Broniewskiego. Ciąg pieszo-rowerowy pojawi się także na ul. Barnima – od wiaduktu na ul. Bogusława IV do wiaduktu na ul. S. Wyszyńskiego. Wszystkie te inwestycje także są w dużej części finansowane ze środków RPO.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułZbadaj się za darmo
Następny artykułSprawdzają działki, pustostany, wiaty śmietnikowe, opuszczone samochody i niosą pomoc bezdomnym


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj