Zbadaj się za darmo

0

W Polsce spada liczba osób wykonujących badania profilaktyczne. Tym bardziej więc stargardzianki powinny 15 grudnia (wtorek) wybrać się do mobilnej pracowni mammograficznej. Pojawi się ona przy przychodni na os. Zachód 17. Badanie dla kobiet w wieku 50-69 lat jest bezpłatne.

Ze względów bezpieczeństwa trzeba się wcześniej zarejestrować – telefonicznie: 58 666 24 44  lub przez internet, wypełniając formularz tutaj. Mobilny punkt mammografii będzie działać w godzinach od 9:00 do 14:00. Jak zapewniają organizatorzy, badania odbywają się z zachowaniem wszystkich aktualnych zasad sanitarnych. Na miejscu jest dostępny środek do dezynfekcji rąk. Pacjentki mają mierzoną temperaturę i wypełniają ankiety.

Darmowe badania przewidziane są dla osób ubezpieczonych w wieku 50-69 lat, niechorujących na raka piersi. Mogą z nich skorzystać panie, które nie miały bezpłatnej mammografii w ciągu ostatnich 2 lat lub są w grupie ryzyka i mają pisemne wskazanie do ponownego badania po upływie roku od ostatniej wizyty. Bez względu na trwającą pandemię koronawirusa trzeba dbać o profilaktykę innych chorób. W 2020 r. z bezpłatnych badań mammograficznych skorzystało zaledwie 34% uprawnionych Polek.

(r) – za: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułWyślij kartkę świąteczną z życzeniami do pensjonariuszy DPS w Dolicach
Następny artykułRowerem wzdłuż Spokojnej. Ścieżka już w budowie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj