Ciąg dalszy remontu Bursy Szkolnej. Zyskają łazienki i kuchnia

0

Powiat Stargardzki otrzyma dofinansowanie z Funduszu Wsparcia Inwestycji Lokalnych na kontynuację remontu Bursy Szkolnej w Stargardzie. Z rządowych pieniędzy wyremontowane będą kolejne pomieszczenia placówki przy Placu Majdanek 7.

Najpierw był remont dachu. Po kilku latach – w ramach termomodernizacji budynku wspartej środkami z NFOŚiGW – docieplone zostały ściany bursy, wymieniona stolarka okienna i drzwiowa oraz zamontowana pompa ciepła do wody użytkowej. Poza pracami termomodernizacyjnymi, zbudowano podjazd dla osób poruszających się na wózkach. Przystosowano również pomieszczenia na potrzeby Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Teraz, jak informuje starostwo, Powiat Stargardzki pozyskał 368 tys. zł z Funduszu Wsparcia Inwestycji Lokalnych na realizację projektu, który obejmuje: remont łazienek i kuchni w Bursie Szkolnej w Stargardzie, modernizację wentylacji i utworzenie izolatki wraz z przyległym magazynkiem gospodarczym. Wkład własny powiatu to 92 tys. zł. Łączny koszt inwestycji wyniesie 460 tys. zł.

Roboty zaplanowano na okres czerwiec – sierpień 2021 r. Zakres prac uwzględnia kwestię sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania bursy w warunkach stanu epidemii. Dlatego – oprócz izolatki – szczególny nacisk położono na przebudowę wentylacji z myślą o minimalizowaniu skutków rozprzestrzeniania się wirusa w pomieszczeniach bursy.

Placówka po remoncie ma być bardziej dostępna także dla młodzieży niepełnosprawnej ruchowo, stąd projekt dostosowania łazienek do ich potrzeb oraz likwidacja barier komunikacyjnych wewnątrz budynku. Planowana instalacja armatury oszczędzającej wodę oraz systemów zarządzania energią ma zmniejszyć negatywne oddziaływanie budynku bursy na środowisko naturalne.

Kwestie bezpieczeństwa epidemiologicznego i higieny w Bursie Szkolnej są szczególnie istotne w kontekście powrotu do nauki w trybie stacjonarnym 210 uczniów mieszkających w tej placówce, 30 pracowników i blisko 400 odwiedzających ją rodziców.

oprac. bk

fot. – źródło: Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułSprawdzają działki, pustostany, wiaty śmietnikowe, opuszczone samochody i niosą pomoc bezdomnym
Następny artykułWSPR z czterema nowymi ambulansami do walki z COViD-19


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj