Sprawdzają działki, pustostany, wiaty śmietnikowe, opuszczone samochody i niosą pomoc bezdomnym

0

Każdej jesieni i zimy pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wraz z policją i strażą miejską regularnie monitorują sytuację osób bezdomnych, także teraz – w czasie pandemii koronawirusa. Oferują pomoc, przekazują informacje i sprawdzają sygnały od mieszkańców.

W Stargardzie osoby bez dachu nad głową mogą liczyć na szerokie wsparcie. W naszym mieście działają schroniska, noclegownia i ogrzewalnia. Można także otrzymać bezpłatny ciepły posiłek.

Od listopada do końca marca MOPS sprawdza miejsca pobytu osób bezdomnych, których ma pod stałą opieką. Pracownicy zwracają szczególną uwagę na to, czy podopieczni mają źródło ciepła i zapas opału. Zawsze informują też o możliwości skorzystania ze schronienia.

Regularny monitoring odbywa się co dwa tygodnie, a w przypadku silnych mrozów – częściej. W tym roku ze względu na trwającą pandemię jest to trudniejsze, ale potrzebujący nadal mogą liczyć na wsparcie doświadczonych pracowników i streetworkerów.

MOPS kontroluje wszystkie znane lokalizacje, w których zazwyczaj przebywają osoby bezdomne. Często są to ogródki działkowe, pustostany, ale także wiaty śmietnikowe, opuszczone samochody i inne niezamieszkałe pomieszczenia. Dodatkowo sprawdzane są również sygnały od mieszkańców o kolejnych miejscach pobytu takich osób. Nawet jeżeli w czasie wizyty pracownika MOPS nie chcą skorzystać z oferowanej pomocy, otrzymują szczegółowe informacje.

800 170 010 z telefonów stacjonarnych lub 696 03 11 68 z komórkowych – to numery bezpłatnej infolinii na rzecz osób bezdomnych. Można o nich również poinformować bezpośrednio pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stargardzie, tel.  91 578 45 83. Infolinia służy osobom bezdomnym, które uzyskają informację o placówkach udzielających wsparcia – noclegowniach i jadłodajniach, a także wszystkim, którzy w okresie zimowym zauważą osobę potrzebującą pomocy.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułRowerem wzdłuż Spokojnej. Ścieżka już w budowie
Następny artykułCiąg dalszy remontu Bursy Szkolnej. Zyskają łazienki i kuchnia


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj