Nowy rozkład jazdy. Nowe połączenia, krótsze podróże, lepszy standard

0

W niedzielę 13 grudnia wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy pociągów, przygotowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA wspólnie z przewoźnikami. Skróci się czas przejazdu pociągiem na niektórych trasach.

Lepszy dostęp do kolei dla wszystkich podróżnych zapewnią przebudowane i nowe przystanki z peronami, które umożliwią obsługę osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Będzie kilka zmian dotyczących naszego regionu. Dla stargardzian ważne może być m.in. to, że zmieni się godzina odjazdu pociągu EIC Chrobry z Warszawy Wschodniej do Szczecina. Kurs rozpocznie się prawie 2 godziny wcześniej – o 15:41 (dotąd 17:34), a zakończy w Szczecinie o 21:28 (dotąd 23:56). Czas podróży skróci się o 40 min. z powodu zmiany trasy – pociąg pojedzie przez Rzepin ze względu na modernizację linii kolejowej nr 351.

Ponadto pociąg IC Mehoffer relacji Szczecin – Kraków będzie mieć wydłużoną trasę – do Przemyśla. To dodatkowe połączenie z Podkarpaciem. Zapewni je również pociąg Matejko w zmienionej relacji – z Przemyśla skład ten kursować będzie do Szczecina (zamiast jak dotąd do Bielska-Białej) przez Wrocław w zmienionej kategorii na IC.

Tej kategorii pociągi PKP Intercity jeździć będą już na większości tras ze Szczecina i z powrotem.

Nowy rozkład jazdy jest dostępny na peronach, na portalpasazera.pl, rozkład-pkp.pl oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera (dawniej Rozkład Kolejowy) i Rozkład-PKP (dawniej Bilkom). Na stacjach i przystankach informacje o odjazdach i przyjazdach pociągów wyświetlane są też na tablicach elektronicznych oraz przekazywane są podróżnym w formie komunikatów głosowych.

(r) – źródła: PKP PLK, Infoludek

fot. Łukasz Bryłowski

Poprzedni artykułWSPR z czterema nowymi ambulansami do walki z COViD-19
Następny artykuł39. rocznica stanu wojennego w Polsce


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj