Zaczęli od studni. Boisko przy Ceglanej 11 zmieni oblicze

0

Trwają prace związane z modernizacją boiska przy ul. Ceglanej 11 i przyległego do niego terenu. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, piłkarze zagrają tam już w pierwszej połowie 2021 r. Będą mieli do dyspozycji m.in. komfortową nawierzchnię z automatycznym systemem nawadniania.

W ostatnich dniach zakończyło się tam wiercenie studni. Ponadto została kupiona i zamontowana pompa głębinowa (o wydajności około 300 litrów na minutę). Zamontowano też sterowanie pompy ze zbiornikiem hydroforowym, jak również wykonano wszelkie konieczne badania i pomiary.

Zadanie realizowane było przez firmę zewnętrzną oraz – częściowo – własnymi siłami i środkami OSiR. Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu nie będzie problemu z nawadnianiem nowego boiska w okresie wiosenno-letnim.

Równolegle przygotowywany był przetarg na wykonanie całego boiska, włącznie z automatycznym systemem nawadniania. Zamówienie obejmuje też m.in. renowację całej płyty wraz z wszelkimi robotami ziemnymi i obsługą geodezyjną, wykonanie piłkochwytów i ogrodzenia, zakup dwóch pełnowymiarowych bramek oraz kompleksową pielęgnację nawierzchni murawy.

Boisko ma służyć do treningów piłkarskich i będzie zarządzane przez OSiR Stargard. Zostanie oddane do użytku w pierwszej połowie przyszłego roku.

(r), fot. – źródło: OSiR

Poprzedni artykułPracownicy Centralnej Kuchni ozdobili choinki przy SCK
Następny artykułPGE Spójnia Stargard. Postawili się liderowi


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj