Busy MPK wożą bezpiecznie

0

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji posiada specjalne pojazdy przeznaczone do transportu osób z niepełnosprawnościami. Właśnie nimi dzieci i młodzież potrzebujący wsparcia dojeżdżają za darmo do placówek oświatowych i ośrodków wychowawczych. Z kolei dorośli stargardzianie mogą korzystać z takiego transportu za niewielką opłatą.

MPK realizuje na terenie Stargardu specjalne kursy. Do dyspozycji mieszkańców z niepełnosprawnościami są dwa pojazdy, wyposażone w windę albo rampę, ułatwiające wjazd wózkom inwalidzkim. Z takiego bezpłatnego transportu i opieki w czasie jazdy korzystają dzieci oraz młodzież. Są dowożone do szkół, przedszkoli i innych placówek.

Dorośli stargardzianie z niepełnosprawnościami mogą zamówić taki bezpieczny i komfortowy transport w wybrane miejsce – zarówno na terenie Stargardu, jak i poza miasto. Busy jeżdżą przez cały tydzień, trzeba jednak zgłosić taką potrzebę przynajmniej dzień wcześniej – tel. 91 573 13 82. MPK realizuje również przewozy stałe. Osoby z niepełnosprawnościami płacą za transport niewielkie, symboliczne kwoty. Większość kosztów pokrywa miasto.

(r)

fot. MPK w Stargardzie

Poprzedni artykułNiedługo ferie. MDK zaprasza na półkolonie
Następny artykułRemont pływalni. Za pół roku koniec inwestycji


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj