Klimat świąt dociera do cel osadzonych

0

 W okresie przedświątecznym funkcjonariusze organizują skazanym zajęcia, podczas których osadzeni samodzielnie tworzą kartki świąteczne i ozdoby choinkowe. Te pierwsze – z życzeniami – wysyłają do bliskich. Tymi drugimi  dekorują drzewka znajdujące się w oddziałach mieszkalnych.

Ponadto osadzeni tworzą gazetki ścienne o tematyce świątecznej. W radiowęzłach słychać kolędy. To wszystko odbywa się z zachowaniem obowiązujących przepisów i reżimu sanitarnego.

Wykonane przez osadzonych ozdoby zostały też przekazane między innymi do przedszkolaków, podopiecznych świetlic socjoterapeutycznych oraz kombatantów, którymi opiekuje się  stowarzyszenie „Paczka dla bohatera”.

– Z uwagi na brak kontaktu z bliskimi w formie widzeń, skazani uzyskali możliwość nagrania życzeń dla najbliższych w formie krótkich filmików zapisanych na płycie dvd, którą będą mogli przesłać najbliższym – mówi mjr Sebastian Matuszczak, rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Szczecinie.

Działania o charakterze pomocowym sprawiają, że osadzeni zyskują poczucie bycia przydatnym dla osób znajdujących się w potrzebie. Świadomość ta ułatwia im spędzenie czasu świąt bez bliskich w warunkach izolacji więziennej.

(r)

Poprzedni artykułOlgierd Geblewicz zakażony
Następny artykułOd SCK pod choinkę – koncert Julity Kożuszek-Borsuk


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj