Płomień z Betlejem dotarł do Stargardu

0

W Urzędzie Miejskim pojawili się Harcerze z Hufca ZHP Stargard z Betlejemskim Światłem Pokoju. Symboliczny płomień przyjął prezydent Rafał Zając wraz ze swoimi zastępcami – Ewą Sową i Piotrem Myncem. Co roku światełko pokonuje tysiące kilometrów, by dotrzeć m.in. do naszego miasta. Niosą go harcerze, przekazując radość i świąteczne życzenia.

Betlejemskie Światło Pokoju wędruje po Europie już od 29 lat. Nie zatrzymała go nawet pandemia koronawirusa. W tym roku harcerze przekazują je pod hasłem „Światło służby”. Płomień dociera do setek miejsc – m.in. szpitali, urzędów, szkół i domów. Światło za każdym razem odpalane jest od wiecznego ognia z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Płomień symbolizuje wzajemną sympatię, zrozumienie i wsparcie – tak ważne zwłaszcza w tym szczególnym roku.

W Urzędzie Miejskim Betlejemskie Światło Pokoju pali się w lampionie obok szopki w Biurze Obsługi Klienta przy ul. Czarnieckiego 17. Mieszkańcy mogą przyjść i zapalić od niego własne świece. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Koło lampionu znajduje się płyn do dezynfekcji rąk – należy go użyć, zanim skorzystamy ze światełka.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułPoznań – Szczecin. Będzie kolejowy bajpas dla sprawnych podróży
Następny artykułJest budżet Stargardu na 2021 rok. Prezydent: To trudny, ale ambitny plan


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj