Odkręć i podziel się sercem

0

Na ogół wielu z nas wyrzuca do kosza przynajmniej kilka plastikowych nakrętek. Nie wszyscy wiedzą, że mogą one pomóc potrzebującym. Warto je zbierać. Tym bardziej, że teraz łatwiej będzie je oddać, gdyż przy wejściu do Urzędu Miejskiego przy ul. S. Czarnieckiego 17 stanął specjalny pojemnik na plastikowe zamknięcia różnych opakowań. Zysk z ich sprzedaży będzie przeznaczony na cele charytatywne.

Za kilogram nakrętek można dostać w skupie kilkadziesiąt groszy. W całej Polsce w szkołach, urzędach i sklepach organizowane są ich zbiórki. Plastikowe zakrętki w Stargardzie można teraz wrzucać do pojemnika w kształcie serca, wykonanego z metalu i pomalowanego na czerwono, który pojawił się przy UM.

Czerwone metalowe serce ma pojemność 150 l i zmieści ok. 150-160 kg nakrętek. Osoby, które chciałyby je otrzymać i przeznaczyć zdobyte tak pieniądze na ważny cel, mogą się zgłaszać e-mailowo: [email protected].

Zbieranie nakrętek to nie tylko pomoc potrzebującym, ale też troska o środowisko. Taki plastik może być powtórnie wykorzystany. Warto zwrócić na to uwagę w codziennym życiu i następnym razem – np. po wypiciu napoju czy jogurtu – zachować zakrętkę, a potem wrzucić ją do specjalnego pojemnika.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułMniej pociągów na Pomorzu Zachodnim w czasie kwarantanny narodowej
Następny artykułKwarantanna narodowa. Co można, a czego nie?


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj