Już chodzą i jeżdżą po wyniesionych pasach

0

Zakończyła się oczekiwana przez mieszkańców przebudowa skrzyżowania ul. B. Limanowskiego z ul. Wojska Polskiego. Piesi korzystają już z bezpiecznego, wyniesionego przejścia. Widoczność w tym miejscu poprawiło dodatkowe oświetlenie. Wartość prac to ponad 325 tys. zł.

Każdego dnia skrzyżowanie ul. B. Limanowskiego z ul. Wojska Polskiego pokonuje wielu przechodniów – również uczniów pobliskiej szkoły podstawowej. Teraz mogą się tam czuć bezpieczniej. Dotyczy to także kierowców przejeżdżających przez to skrzyżowanie, gdyż dzięki nowym latarniom LED lepiej widzą pieszych na pasach. To szczególnie ważne jesienią i zimą, kiedy szybko zapada zmrok, a złe warunki atmosferyczne – np. deszcz, mgła, śnieg – ograniczają widoczność.

W Stargardzie pojawia się coraz więcej wyniesionych przejść. Są już m.in. na ul. Kazimierza Wielkiego, os. Pyrzyckim, al. Żołnierza, ul. 11 Listopada, ul. Lotników i na os. Zachód. Doświetlane są kolejne pasy. Na wiosnę 12 ledowych lamp stanie przy 4 przejściach na os. Lotnisko.

Na przebudowę skrzyżowania ul. B. Limanowskiego z ul. Wojska Polskiego miasto pozyskało 100 tys. zł dofinansowania z rządowego programu „Razem bezpieczniej” na lata 2018-2020.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułAquaStar – nowe logo i nowa nazwa pływalni przy Szczecińskiej 35
Następny artykułMPK. Sylwester bez działających biletomatów


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj