Sportowe współzawodnictwo szkół – z ograniczeniami

0

OSiR Stargard podsumował sportową rywalizację uczniów szkół powiatu stargardzkiego. W innej niż dotąd bywało formie, bo w trybie online. Nagrodzono tych, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w kategoriach szkół podstawowych oraz liceów i zespołów szkół w roku szkolnym 2019/2020.

Zawodnicy rywalizowali ze sobą w konkurencjach lekkoatletycznych i sportach drużynowych, także m.in. na pływalni. Jednak wybuch pandemii, wymuszając zawieszenie stacjonarnej nauki, zmodyfikował przebieg międzyszkolnych rozgrywek. M.in. ograniczona została ich skala.

Sportowe współzawodnictwo szkół powiatu rozegrano po raz dziesiąty.

Rozgrywki dobiegły końca już w marcu. W klasyfikacji liczyły się więc tylko rozegrane Mistrzostwa Powiatu – bez wyników zawodów regionalnych i finałów wojewódzkich. Udało się jednak przeprowadzić konkurencje lekkoatletyczne i drużynowe w Igrzyskach Dzieci, Igrzyskach Młodzieży Szkolnej i Licealiadzie.

W igrzyskach dla najmłodszych rywalizowało w sumie 17 szkół z całego powiatu. Pierwsze miejsce na podium zajęli zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 5 w Stargardzie, druga lokata przypadła uczniom SP 4, natomiast trzecim miejscem mogli cieszyć się uczniowie SP 3.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej pierwsza lokata przypadła sportowcom Szkoły Podstawowej nr 4, miejsce drugie – SP 5, z kolei starsza grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 – podobnie jak młodsi koledzy – zajęła miejsce trzecie. Przy okazji należy wspomnieć o sukcesie zespołu SP 4, który zajął wysokie, trzecie miejsce w finale krajowym sztafetowych biegów przełajowych, rozegranym w październiku 2019 r. w Olszynie na Dolnym Śląsku.

Natomiast Licealiada należała już do najstarszych uczniów szkół ponadpodstawowych, prowadzonych przez Powiat Stargardzki. Zgodnie z klasyfikacją rozgrywek w roku szkolnym 2019/2020 zwycięzcą w tej kategorii zostało I Liceum Ogólnokształcące. Drugą lokatę zajęli sportowcy z II LO, trzecie miejsce przypadło drużynie Zespołu Szkół nr 2.

Miasto i powiat, fundując nagrody zwycięzcom, wsparły finansowo międzyszkolne mistrzostwa, organizowane przez OSiR Stargard. W warunkach pandemii poprzestano na prezentacji wyników w trybie online. Puchary, dyplomy, nagrody i sprzęt sportowy przedstawiciele organizatora przekazywali nieco później – bezpośrednio na ręce dyrektorów szkół.

Zbigniew Piecyk (reprezentujący OSiR Stargard, współorganizator zawodów) i Jerzy Hernet (dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa), gratulowali zatem – w imieniu starosty stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej – osiągnięć w Licealiadzie dyrektorom: I LO – Andrzejowi Albrewczyńskiemu (I miejsce), II LO – Andrzejowi Kałuży (II miejsce) oraz ZS nr 2 – Marcinowi Przepiórze (III miejsce).

(r), fot. – źródło: Starostwo w Stargardzie