Zanim w Stargardzie będą Dni Hanzy. Fotografowie z MDK w projekcie „Różnorodność, która łączy”

0

W 2020 r. uzdolnieni fotografowie z Młodzieżowego Domu Kultury wzięli udział w wyjątkowym projekcie. W ramach Młodej Hanzy pokazali nasze miasto swoimi oczami. Prace stargardzian trafiły do międzynarodowego kalendarza na 2021 r.

Miłosz Chojnacki, Antoni Domaradzki, Wiktoria Gruca, Daniel Leżuch i Marek Tepliński pokazali ciekawe stargardzkie detale. Ich zdjęcia obejrzeli uczestnicy wirtualnych Dni Hanzy, które w ubiegłym roku zorganizowało niemieckie miasto Brilon. Prace te mogli zobaczyć ludzie z całej Europy. Zostaną też wyeksponowane w 2021 r. na 41. Międzynarodowym Zjeździe Hanzy w Rydze.

Do Młodej Hanzy należą osoby w wieku od 15 do 26 lat. Organizacja działa w ramach Międzynarodowego Związku Hanzy – jego członkiem jest także Stargard. Fotografowie z MDK wzięli udział w projekcie „Różnorodność, która łączy”. Młodzi poprzez zdjęcia pokazali elementy wspólne dla różnych miejscowości w Europie.

Związek Hanzy zrzesza ponad 200 miast z 15 państw Europy. Jego członkowie skupiają się na szerokiej współpracy na różnych polach. Jednym z najważniejszych wydarzeń są organizowane co roku Dni Hanzy. Ich gospodarzem w 2026 r. będzie Stargard.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułZbieramy nakrętki dla Kornelki
Następny artykułKolejne kilometry tras dla rowerzystów w Stargardzie z pomocą eurofunduszy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj