Kolejne kilometry tras dla rowerzystów w Stargardzie z pomocą eurofunduszy

0

Sieć dróg rowerowych w naszym mieście powiększy się m.in. za sprawą unijnego dofinansowania w wysokości 9,6 mln zł. Nowe ścieżki – w sumie ponad 2 km – powstaną wzdłuż ulic: Nasiennej, Barnima, Spokojnej i Armii Krajowej.

Na każdej z trzech pierwszych ww. dróg, ścieżka będzie mieć po około 600 metrów, na ostatniej blisko 400 metrów. Dodatkowo zaplanowano montaż 4 przystanków autobusowych oraz modernizację ul. Barnima, stanowiącej fragment popularnej Trasy Pojezierzy Zachodnich. Jej północna odnoga prowadzi z Ińska właśnie do Stargardu, a dalej do Szczecina, Dobrej i polsko-niemieckiej granicy. Trasa Pojezierzy Zachodnich docelowo ma mieć aż 420 km, więc odcinek stargardzki to jej nieduża, ale ważna część. Ułatwi przejazd przez miasto, umożliwi rowerzystom bezpieczne dotarcie m.in. do dworca kolejowego.

Koszt całkowity zadania to ponad 12 mln zł. Urząd Marszałkowski ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego przeznaczy 9,6 mln zł. Na realizację projektu samorząd  miejski w Stargardzie będzie mieć czas do grudnia 2023 roku.

(r), mapka – źródło: Biuro Prasowe UM WZ

fot. Bożena Kuszela

Poprzedni artykułZanim w Stargardzie będą Dni Hanzy. Fotografowie z MDK w projekcie „Różnorodność, która łączy”
Następny artykułMDK zaprasza do udziału w akcji Zapach Lem(u)


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj