MDK zaprasza do udziału w akcji Zapach Lem(u)

0

Do piątku 26 lutego 2021 r. przyjdź, wylosuj cytat i przepisz go – tym samym masz swój wkład w tworzeniu wystawy i słuchowiska on-line, które poświęcone będą Stanisławowi Lemowi. W tym roku obchodzimy stulecie jego urodzin.

Masz swój ulubiony cytat? Śmiało napisz go na kartce A4 i dostarcz do Młodzieżowego Domu Kultury. Chcesz wylosować on-line? Nic prostszego – wyślij prośbę o cytat na [email protected] lub przez FB. MDK Stargard zaprasza do udziału w akcji wszystkich mieszkańców.

Pomysł i inicjatywa MDK została dostrzeżona m.in. przez Tomasza Lema – syna Stanisława Lema, tłumacza literatury anglojęzycznej, jedynego spadkobiercy i opiekuna spuścizny po ojcu: „Bardzo dziękuję za Waszą inicjatywę. Chętnie obejmiemy nad nią patronat i zamieścimy relację w specjalnym serwisie roklema.pl”.

Twórczość Stanisława Lema – pisarza, futurologa i filozofa – rozpala wyobraźnię czytelników na całym świecie. Z tej okazji Młodzieżowy Dom Kultury przygotuje okolicznościową instalację w Galerii Kominkowej.

roklema.pl to specjalny serwis poświęcony 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema. Będą w nim zamieszczane informacje o wydarzeniach oraz projektach związanych z obchodami tej okrągłej rocznicy, zapowiedzi nowych wydań i niepublikowane wcześniej materiały, a także konkursy z nagrodami. Strona roklema.pl to najlepsze źródło wiedzy o tym, jak i gdzie świętować urodziny polskiego twórcy, wielkiej postaci literatury science fiction.

(r), fot. – źródło: MDK Stargard

Poprzedni artykułKolejne kilometry tras dla rowerzystów w Stargardzie z pomocą eurofunduszy
Następny artykułZabytek zadbany 2021


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj