Remont amfiteatru coraz bliżej: jest koncepcja, jest wykonawca dokumentacji projektowej. Trwają starania o pieniądze

1

Kolejny krok na drodze do oczekiwanej przez mieszkańców modernizacji amfiteatru miejskiego. Zawiadujące nim Stargardzkie Centrum Kultury ma już – wyłonionego w przetargu – wykonawcę dokumentacji projektowej na przebudowę obiektu. To Sound & Space Sp. z o.o. z Poznania.

Zgodnie z koncepcją autorstwa firmy Consprojekt Usługi Projektowe i Nadzory Budowlane mgr inż. Mariusz Boderek ze Szczecina, po remoncie na widowni będzie ponad 3000 miejsc, a scena zyska stałe zadaszenie. Do amfiteatru bez problemu dostaną się także osoby z niepełnosprawnościami.​

– Ta dokumentacja przybliży nas do uruchomienia amfiteatru w komfortowym wydaniu. Będzie nowoczesny, wygodny, bezpieczny i dostępny dla wszystkich stargardzian. Zdaję sobie sprawę, że to jedna z bardziej wyczekiwanych inwestycji w mieście – mówi prezydent Rafał Zając.

Już sama widownia z ławkami ma być większa. Ponadto zostanie ona zbudowana tak, by osoby z niepełnosprawnościami, korzystając z pochylni, wygodnie zajęły miejsca w najniższym rzędzie, przed sceną. Uczestnicy koncertów i spektakli będą mogli korzystać z toalety, która znajdzie się pod jedną z trybun.

Płyta sceny będzie mniejsza – w kształcie sześciokąta, a jej główna część ma mieć powierzchnię ponad 255 mkw. Pojawi się tam budynek wraz z podsceniem – mają stanowić zaplecze dla artystów i techniki scenicznej. Dla występujących powstaną nowe garderoby i łazienki oraz aneks kuchenny.

Obiekt ma być ogrodzony i oświetlony. Zaprojektowano 8 wejść na jego teren. Wszystko uzupełnią ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci.

Wiadomo już, że przez położenie amfiteatru – jego wkomponowanie w historyczny układ fortyfikacji miejskich – nie będzie można zadaszyć widowni ani ze względów urbanistycznych, ani ochrony konserwatorskiej.

Dokładny termin rozpoczęcia i zakończenia modernizacji tego obiektu zależy od pozyskania środków zewnętrznych, o które stara się miasto.

oprac. bk – źródła: UM w Stargardzie, materiały przetargowe SCK

fot. Bożena Kuszela

wizualizacje (poglądowe) – Consprojekt Usługi Projektowe i Nadzory Budowlane mgr inż. Mariusz Boderek

Poprzedni artykułDołącz do SCWOP. Zaznacz swoją obecność
Następny artykułChoinkę zostaw przy śmietniku


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

  1. pic na wodę foto montaż!!! Pieniędzy nie ma, a nie jakieś tam uwarunkowania trele morele. Nad sceną zadaszenie może być a nad widownią nie – dziwne to!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj